Tak wygląda nakładka Lenovo w Moto Z i Moto Z Force - Tabletowo.pl

Tak wygląda nakładka Lenovo w Moto Z i Moto Z Force

Smartfony w Chinach nie mają wgranego czystego Androida

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo postanowiło nie sprzedawać w Chinach Moto Z i Moto Z Forceczystym Androidem, tylko przykryć go swoją nakładką o nazwie One Lenovo UI, która dość mocno zmienia wygląd interfejsu.

W sieci pojawiło się właśnie zdjęcie, przedstawiające egzemplarz pokazowy Moto Z. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma on wgranego czystego Androida. Przede wszystkim ikony są zupełnie inne, a domyślne usługi Google do połączeń, wiadomości czy zdjęć zastąpiono programami Lenovo. Brakuje też app drawera, co oznacza, że wszystkie skróty do aplikacji musiały zostać umieszczone na poszczególnych pulpitach.

Tabletowo.pl Tak wygląda nakładka Lenovo w Moto Z i Moto Z Force Android Lenovo Smartfony

Lenovo Moto Z z One Lenovo UI

Z jednej strony można uznać, że Motki straciły przez to swoją największą zaletę, czyli właśnie czystego Androida. Ta cecha wyróżniała je przez kilka lat i niektórzy określali je nawet mianem budżetowych Nexusów. Moto Z i Moto Z Force nie można jednak tak nazywać, ponieważ nie tylko mają nakładkę na system, ale nie należą również do najtańszych.

Z drugiej strony warto zauważyć, że Chińczycy lubią wszelkiego rodzaju nakładki – wystarczy spojrzeć choćby na Flyme OS Meizu, MIUI Xiaomi czy EMUI Huawei. Każda z nich bardzo mocno zmienia czystego Androida nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie, dodając szereg różnych opcji i rozwiązań. Lenovo najwyraźniej wzięło to pod uwagę i dlatego w Chinach będzie sprzedawać Moto Z i Moto Z Force z One Lenovo UI.

Oczywiście dotyczy to tylko Państwa Środka – na pozostałe rynki oba smartfony trafią z czystym Androidem.

Źródło: MotClub HK

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona