Android Nougat

Tak wygląda Android 7.0 Nougat na Samsungu Galaxy S7

Początkowo w sieci pojawiła się informacja, iż Koreańczycy szykują beta testy Nougata dla tegorocznych flagowców. Okazało się jednak, że użytkownicy (na początku) zgłaszali problemy przy próbie zarejestrowania się w Galaxy Beta Programme. Sprawa z czasem została jednak wyjaśniona, ponieważ w wybranych krajach program miał ruszyć, ale dopiero od 9 listopada. Tak też się stało i pierwsi testerzy już dzielą sie z nami wrażeniami i zmianami, które zostały wprowadzone wraz z Nougatem.

Reklama

Nie do końca wiadomo jak redaktorzy z portalu Sammobile, poradzili sobie z wgraniem nowego oprogramowania na Samsunga Galaxy S7. Dopiero ruszył proces rejestracji, a udostępnianie Nougata w wersji beta jeszcze się nie rozpoczęło. Najprawdopodobniej więc, system został wgrany ręcznie przez odpowiedni program (Odin). Tak, czy siak, oprogramowanie zostało oznaczone jako G930FXXU1ZPK1 i wprowadza wiele dodatkowych i przydatnych opcji, które ucieszą użytkowników galaktycznych siódemek.

Nowy interfejs Grace UX, który zadebiutował na felernym Galaxy Note 7, zobaczymy również tutaj. Wraz z Nougatem, Grace UX zastąpi TouchWiz, a całość wygląda jak pomieszanie tej nowej nakładki, z nakładką przygotowaną specjalnie pod najnowszą wersję systemu Android.

Reklama

Producent zdecydował się na delikatną zmianę czcionki (SamsungOne), która wygląda dosyć przyjemnie.

Użytkownicy S7 i S7 Egde mogą się spodziewać, że wraz z oficjalną aktualizacją, pojawi się nowa opcja znana jako filtr niebieskiego światła, który ma zadanie chronić nasze oczy podczas korzystania z urządzenia wieczorem, czy w nocy.

filtr-niebieskiego-swiatla-galaxy-s7

Dodatkowo znajdziemy tutaj również cztery nowe tryby, by móc odpowiednio dostosować wydajność oprogramowania (normalny, tryb gry, rozrywka i wysoka wydajność). Trybami możemy dowolnie zarządzać, w zależności od tego co zamierzamy robić w danym czasie.

Cóż, wszystko to wygląda całkiem dobrze i na pewno cieszy fakt, że wraz z nowym oprogramowaniem zobaczymy także nowe funkcje. Mniej zadowalające jest natomiast to, że jest to dopiero wersja beta i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy zostanie wypuszczona globalnie dla wszystkich użytkowników.

Źródło: Sammobile