Tak, to już! Właśnie rozpoczyna się aktualizacja Samsunga Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge do Androida Nougat

Można by rzec – nareszcie. Po wielu tygodniach testów i kilku wersjach beta w końcu nadszedł czas na oficjalną aktualizację. Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge właśnie dostają Androida Nougat. A to oznacza, że proces rozpoczął się nieco wcześniej niż przewidywano.

Dokładnie wczoraj pojawiła się w sieci informacja, że spodziewaną datą rozpoczęcia aktualizacji zeszłorocznych flagowców Samsunga jest 17 stycznia. A tu niespodzianka! Okazuje się, że to nie za kilka dni, ale właśnie dzisiaj Android Nougat w wersji 7.0 trafia już do pierwszych użytkowników tych urządzeń.

Jednak w tej informacji jest też łyżka dziegciu. O co chodzi? Jeżeli uważnie przyjrzycie się zrzutom ekranu, to możecie zauważyć, że paczka z oprogramowaniem waży niewiele ponad 200 MB. Trochę za mało jak na Nougata, prawda? Okazuje się, że pierwszymi ”szczęściarzami”, do których trafi najnowsza wersja systemu są użytkownicy zarejestrowani w Galaxy Beta Program, czyli po prostu beta testerzy. To właśnie oni, w pierwszej kolejności, będą mogli zainstalować Androida Nougat na swoich galaktycznych siódemkach.

Nie ma także co liczyć na to, że zeszłoroczne flagowce dostaną od razu Androida 7.1.1. Tak się niestety nie stanie. Można jedynie przypuszczać, że najnowsza wersja Androida trafi na Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge dopiero po premierze najnowszego flagowca – Galaxy S8. Zapewne to właśnie ósma z kolei galaktyka, będzie miała na starcie zainstalowanego Androida w wersji 7.1.1, a siódemki będą musiały na taką aktualizację jeszcze trochę poczekać.

Okazuje się więc, że data 17 stycznia, to może być dzień, w którym Android Nougat zostanie rozdystrybuowany do pozostałych użytkowników. Chociaż może być i tak, że system zacznie być wypuszczany nieco wcześniej. Zatem, użytkownicy Samsunga Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge – miejcie się na baczności, bo nowe oprogramowanie może trafić na Wasze urządzenia już w najbliższych dniach ;).

Źródło: SamMobile