Tak może wyglądać moduł aparatu głównego w iPhone XI

Apple to firma, która świetnie strzeże swoich tajemnic. Niezbyt często zdarza się, aby jakieś materiały związane z przedpremierowymi iTelefonami przeciekały do sieci. Na szczęście dla miłośników technologicznych plotek, czasem takie rzeczy mają jednak miejsce. I mimo, że tym razem przeciek dotyczy obudów firm trzecich, to fotki mówią nam o nowym iPhonie całkiem sporo.

Sprawa ujrzała światło dzienne za sprawą Weibo, a następnie zdjęcia trafiły na stronę główną cenionego przez użytkowników sprzętu Apple portalu MacRumorsWydaje się, że materiały są wiarygodne, dlatego też warto poświęcić im nieco uwagi. Poniższe zdjęcia przedstawiają projekt obudowy do jedenastego iPhone’a, za który odpowiada zewnętrzna względem Apple firma. To dość ważna informacja, która pozwala na wyciągnięcie dość precyzyjnych wniosków.

Reklama

Tak będzie wyglądać iPhone XI. Wyspa się rozrośnie, bo znajdzie się na niej też 3D ToF Camera

Po pierwsze, fotki w dużej mierze pokrywają się z wcześniejszymi przeciekami. Po drugie, skoro ruszyła już cała wielka machina, i ktoś zaangażował środki finansowe, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że wygląd obudowy i jej parametry techniczne zostały już zatwierdzone przez osoby decyzyjne w Apple, które postanowiły, że projekt wychodzi z fazy EVT (Engineering Validation Test) i staje się oficjalny.

Głównym wyróżnikiem jest rozmieszczenie kamer na bazie trójkąta. Dotychczas moduły były umieszczane w jednej osi: pionowej lub poziomej. Trudno mi z marszu wskazać firmę, która wyłamałaby się z tego trendu. Niestety, ale o specyfikacji technicznej samych aparatów nie wiemy niemal nic. Można jedynie domniemywać, że producent zdecyduje się na zaimplementowanie czujnika 3D ToF, co mogłoby pozwolić Apple na nieco więcej innowacji w zakresie rzeczywistości rozszerzonej.

Jak oceniacie taki design modułu aparatu w iPhone’ie XI? Przekonuje Was takie rozmieszczenie kamer? A może uważacie, że jest to zbędny wysiłek producenta, który nie wniesie nic do jakości zdjęć i wideo? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Weibo przez macrumors