Tablety z Windows 8 od Della i HP opóźnione przez Intela? | Tabletowo.pl

Tablety z Windows 8 od Della i HP opóźnione przez Intela?

Dołącz do dyskusji 0

Kto dość dokładnie czyta zamieszczane przez nas newsy na Tabletowo.pl, doskonale wie, że jakiś czas temu byłam na polskiej premierze dwóch urządzeń Lenovo: ThinkPad Tablet 2 i ThinkPad Twist. Podczas konferencji prasowej jeden z przedstawicieli producenta wspominał o problemach ze sterownikami, jakie wystąpiły podczas testowania ThinkPad Tablet 2, co było powodem znacznego opóźnienia jego premiery (w końcu zdecyowanie lepiej poświęcić więcej czasu na testy i wprowadzić na rynek sprawdzone urządzenie niż martwić się o późniejsze ewentualne problemy). Nawiązuję do tego nie bez powodu.

Okazuje się bowiem, że dwóch innych rynkowych graczy, Dell i HP, zostało zmuszonych do przesunięcia sklepowego debiutu urządzeń z najnowszą odsłoną systemu Microsoftu. Z najnowszych informacji wynika, że przyczyną takiego stanu rzeczy są nieoczekiwane problemy ze sterownikami do dotykowych tabletów z Windows 8. Problemem mają być niewystarczająco stabilne sterowniki dla procesorów Clover Trail. Windows 8 nie może zostać sprzedany na urządzeniu, który nie spełnia w pełni wymagań WHQL, czyli Microsoft Windows Hardware Quality Labs. Wiele wskazuje na to, że wspomniane sterowniki są obecnie testowane i dopasowywane do odpowiednich standardów. Pytanie tylko – dlaczego dopiero teraz?

Wiele wskazuje na to, że na rynku urządzenia Della i HP z Windows 8 ujrzymy najwcześniej w styczniu. Dell Latitude 10 ma być dostępny podobno dopiero 22 stycznia, choć stanowisko firmy zakłada, że produkt ten „nie został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży” (mimo tego, że pierwsi klienci, którzy składali zamówienia w przedsprzedaży w listopadzie, informowani byli o dostępności modelu w połowie grudnia).

Z kolei produkt HP, HP Envy x2, ma być sprzedawany od 9 stycznia. Pierwotnie zakładano jego rynkową premierę na czwarty kwartał roku, konkretniej na listopad.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona