Sprawdźmy, co Samsung szykuje w temacie tabletów. Galaxy Tab Advanced 2 i Advanced 2 XL na zdjęciach 16

Sprawdźmy, co Samsung szykuje w temacie tabletów. Galaxy Tab Advanced 2 i Advanced 2 XL na zdjęciach

Samsung nie wycofuje się z rynku tabletów. Fakt – panuje tam znacznie mniejszy ruch niż w segmencie smartfonów, ale wcale nie oznacza to, że Koreańczycy zamierzają kompletnie oddać pole iPadom. Wręcz przeciwnie – oprócz mocnego Galaxy Tab S4 szykują do premiery inne urządzenia – Galaxy Tab Advanced 2 i Advanced 2 XL.

Jeśli jesteśmy nieco zaskoczeni nazwami spodziewanych tabletów Samsunga, mamy do tego prawo. Trudno wskazać bezpośredniego poprzednika Galaxy Tab Advanced 2 (SM-T583) – przynajmniej jeśli chodzi o nazwę. Technicznie rzecz ujmując, będzie to zmodyfikowana wersja tabletu Galaxy Tab A 10.1, który zaprezentowano w czerwcu 2016 roku.

Sprawdźmy, co Samsung szykuje w temacie tabletów. Galaxy Tab Advanced 2 i Advanced 2 XL na zdjęciach 17
(zdj. Tabletmonkeys)

Z wyglądu, będzie to stary, dobry Samsung. Największą nowością w projekcie będzie zapewne pozbycie się fizycznego przycisku pod ekranem oraz dotykowych przycisków nawigacyjnych. Zamiast tego, przyciski te będą wyświetlane w pasku na ekranie. Inne widoczne usprawnienie to przejście ze zwykłego microUSB na USB typu C. Specyfikacja obejmuje ekran Full HD (1920 x 1200 pikseli), procesor Exynos 7870 oraz 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.

Sprawdźmy, co Samsung szykuje w temacie tabletów. Galaxy Tab Advanced 2 i Advanced 2 XL na zdjęciach 18
(zdj. Tabletmonkeys)

Jak sama nazwa wskazuje, Galaxy Tab Advanced 2 XL powinien mieć trochę więcej do zaoferowania. Będzie miał cieńsze ramki wokół wyświetlacza, ale jeśli chodzi o „bebechy”, to na razie nie jesteśmy niczego pewni. Nie wyobrażamy sobie jednak, żeby większa, mocniejsza odmiana tabletu mogła być wyposażona gorzej niż podstawowa.

Trudno powiedzieć, kiedy Samsung zaprezentuje powyższe urządzenia. Niewykluczone, że stanie się to podczas targów IFA 2018 w Berlinie, które planowane są na wrzesień.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/21/samsung-galaxy-tab-advanced-2-sm-t583-specyfikacja-instrukcja-obslugi/

źródło: Sammobile