Ważne

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 LTE (SM-T585) też zaktualizowany do Androida 7.0 Nougat

Właściciele Galaxy Tab A 10.1 2016 LTE (SM-T585) nie musieli długo czekać na aktualizację do Androida 7.0 Nougat (przypominam, że posiadacze Galaxy Tab A 10.1 2016 Wi-Fi SM-T580 zaczęli dostawać ją w zeszłym tygodniu) – Koreańczycy właśnie ją udostępnili pierwszym użytkownikom.

Dzięki naszemu Czytelnikowi wiemy, że aktualizacja waży dokładnie 801,54MB, czyli tylko kilkanaście MB więcej niż w przypadku Galaxy Tab A 10.1 2016 Wi-Fi SM-T580 (gdzie było to 783,13MB). Nowa wersja systemu operacyjnego udostępniana jest oczywiście – jak zawsze u Samsunga – bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Pamiętajcie jednak, że proces – też jak zawsze – jest podzielony na kilka części, więc jedni dostaną update wcześniej, a inni nieco później (ale nikt na pewno nie zostanie pominięty).

Razem z Androidem 7.0 Nougat Samsung udostępnia również nowsze, majowe poprawki zabezpieczeń Androida (czyli tak samo, jak w przypadku Galaxy Tab A 10.1 2016 Wi-Fi SM-T580). Co prawda nie są one “najświeższe”, ale może Koreańczycy nie zapomną jeszcze o tym modelu i jego właściciele (oraz wersji z samym Wi-Fi) dostaną jeszcze kilka łatek.

Oprócz tego, w changelogu możemy przeczytać, że przy okazji poprawiono użyteczność funkcji Powiadomienie i Szybkie ustawienia, poprawiono obsługę funkcji Wiele okien, zoptymalizowano miejsce do instalacji pobranych aplikacji, poprawiono szybkość uaktualniania systemu i instalacji aplikacji oraz ulepszono ogólną wydajność urządzenia.

Skoro są wśród Was użytkownicy Galaxy Tab A 10.1 2016 Wi-Fi SM-T580, to na pewno znajdą się także i właściciele Galaxy Tab A 10.1 2016 LTE (SM-T585). Dajcie więc znać, czy Wy również dostaliście już aktualizację i jak Wam śmigają Wasze sprzęty pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Dzięki Błażej za info i screeny!

Komentarze

 • Morgan Jones

  Właśnie zasysam. :D

  • Kozdrobot

   Daj znać jak działa i posprawdzaj jak trzymanie apek w tle i bateria. Płynność działania

 • ThreePeaksZero

  Excuse my lack of polish skills. I have this device (T585). I think it came from Greece but shipped to the UK. I’ve not been offered the update yet. When I started the device I deleted as much as I could off and I did not sign up for a samsung account. Will I still receive the update via Settings ->about -> manually check for updates? or do i need the samsung account?

  Also is there any way of getting this update sooner? Is it worth Rooting the device and trying to install it this way?

  Thanks to anyone who can help.

 • Marcin Makowski

  Czy mozna bezpiecznie cofnac sie do 6.0. Sporo gram na tablecie i mam wrazenie ze fpsy w grach polecialy w dół wraz z aktualizacją.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona