Tablety RIM: nie kupują ich klienci, zainteresowali się złodzieje - Tabletowo.pl

Tablety RIM: nie kupują ich klienci, zainteresowali się złodzieje

Tabletowo.pl Tablety RIM: nie kupują ich klienci, zainteresowali się złodzieje Ciekawostki Nowości

Wszyscy, z Research In Motion na czele, zdajemy sobie sprawę z tego, że BlackBerry PlayBook nie jest najbardziej udanym produktem kanadyjskiej firmy. Tablet nie sprzedaje się, powodując wielomilionowe straty (rzędu 485 mln dolarów), o czym więcej przeczytacie w tym wpisie. Okazuje się jednak, że sprzęt, którego nie chcą kupować klienci, zainteresował… złodziei. Tak oto, urządzenia warte w sumie około 1,7 mln dolarów, wpadły w niepowołane ręce – ciężarówka z 22 paletami tabletów BlackBerry PlayBook została uprowadzona w stanie Indiana (USA).

Jak doszło do tej kuriozalnej sytuacji? Jak wynika z informacji przekazanych przez zagraniczne redakcje, kierowca ciężarówki przewożącej w sumie około pięciu tysięcy tabletów BlackBerry PlayBook, zatrzymał się na krótki postój na jeden z parkingów dla ciężarówek, by coś zjeść i wziąć prysznic – zaraz później miał ruszyć dalej.

Najciekawszy jednak w całej tej sytuacji jest fakt, iż wspomniana ciężarówka z tak cenną zawartością nie została wyposażona w żaden system śledzenia, przez co znalezienie jej będzie nieco utrudnione, aczkolwiek nie niemożliwe. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w kradzieży mogło wziąć udział pięć osób, ale żadna z nich, jak dotąd, nie została zatrzymana.

Ciekawe jak sprawa potoczy się dalej i jaki będzie jej finał. Happy end czy sromotna nauczka dla RIM? Kto wie, może lokalna policja i FBI poradzą sobie z tym nie lada wyzwaniem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona