Tablety MSI ponownie na Computex: WindPad 110W i WindPad 100A

Równo rok temu na targach Computex firma MSI zaprezentowała swoje pierwsze tablety internetowe. Niestety, przez te dwanaście miesięcy nie doczekaliśmy się ich rynkowej premiery. Okazało się bowiem, że producent cały czas je dopracowywał, dzięki czemu doczekaliśmy się ich ponownej premiery na tegorocznych targach Computex. Przed Wami MSI WindPad 110W oraz MSI WindPad 100A.

Pierwszy z modeli, WindPad 110W, jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy szukają tabletu z Windows 7. Urządzenie bazuje na AMD Brazon z grafiką Radeon HD 6250, a do dyspozycji ma 2GB RAM. Poza tym, sprzęt posiada WiFi b/g/n, dysk SSD 64GB, kamerkę, aparat oraz akumulator oferujący do sześciu godzin działania.

Z kolei drugi z tabletów, WindPad 100A, niewiele różni się od większości pozostałych modeli obecnych już na rynku. Jest to urządzenie pracujące w oparciu o „ostatnią wersję Androida” (w takim razie Honeycomb), którego jednostką centralną jest dwurdzeniowy Cortex A9 (co sugeruje Tegrę 2). Urządzenie posiada 1GB pamięci RAM. WiFi b/g/n, 32GB pamięci, wyjście HDMI, slot kart SD, USB oraz baterię mającą pracować do ośmiu godzin.

Oba tablety zostały wyposażone w ekrany IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W dalszym ciągu jednak nie wiadomo kiedy trafią do sprzedaży ani jaka będzie ich cena.

źródło