Tablety Motoroli: Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition w Polsce w marcu | Tabletowo.pl

Tablety Motoroli: Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition w Polsce w marcu

Dołącz do dyskusji 0

motorola xoom 2

O ile widać starania Samsunga, Asusa i Acera o zawartość portfeli klientów (co jakiś czas poznajemy kolejne nowe tablety), tak można odnieść wrażenie, że Motorola zapomniała o rynku tabletów. Swego czasu była firmą, która zaprezentowała pierwszy tablet pracujący pod kontrolą Androida 3.0 Honeycomb (już wtedy internetowy gigant Google dawał znaki, że będzie chciał przejąć amerykański koncern), obecnie nieco odsunęła rynek tabletów na bok – choć niebawem może to się zmienić. Na ostatnich targach – CES 2012 w Las Vegas i MWC 2012 w Barcelonie zabrakło tabletowych nowości Motoroli, ciekawe kiedy więc doczekamy się takowych… Ale zanim taki moment nadejdzie, w Polsce zadebiutują dwa urządzenia, które zostały zaprezentowane w listopadzie ubiegłego roku. Mowa oczywiście o Motoroli Xoom 2 i Motoroli Xoom 2 Media Edition.

Tablety bardzo szybko wpisały się w nasze codzienne życie, jako jedne z podstawowych narzędzi, które służą nam do utrzymywania kontaktu z najbliższymi, wykonywania pracy czy czerpania radości z funkcji multimedialnych w domu lub w podróży. Jesteśmy bardzo dumni, z tych dwóch nowych urządzeń, które powiększają katalog naszych tabletów dając konsumentom jeszcze większy wybór zbudowany na sukcesie Motoroli XOOM

–  powiedziała Małgorzata Matusiewicz, Dyrektor Marketingu Motorola Mobility w Europie Centralnej.

Urządzenia producenta działają pod kontrolą Androida 3.2 Honeycomb (ciekawe czy i kiedy otrzymają AICS), a jednostką centralną każdego z nich jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz. Różnią się od siebie przekątną ekranu – Xoom 2 posiada wyświetlacz o przekątnej 10,1″ (pokryty powłoką zabezpieczającą przed skutkami zachlapania, ścięte krawędzie ułatwiające użytkowania), natomiast Xoom 2 Media Edition – 8,2″ (zoptymalizowany ekran o bardzo szerokim kącie widzenia).

Najnowsze tablety Motoroli oferują aparaty o rozdzielczości 5 Mpix z autofokusem i LED, kamerkę 1,3 Mpix, 1GB RAM, 16GB pamięci (Xoom 2 także 32GB). Co z baterią? Większy model ma pozwalać na ponad 10 godzin pracy w sieci, a mniejszy – ponad 6 godzin. Wymiary Xoom 2 to 253,9 x 173,6 x 8,8 mm, a waga: 599 g, natomiast Xoom 2 Media Edition: 139 x 216 x 8,99  i 386 g.

Najnowsze tablety Motoroli, Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition, trafią do sprzedaży w Polsce w marcu bieżącego roku. Ich polskie ceny nie zostały ujawnione. Jak donosi Be3el, oba modele są dostępne w przedsprzedaży w Komputroniku (nie wiadomo czy oficjalne ceny będą kształtowały się na tym samym poziomie): Xoom 2 3G 32GB za 2799 zł, Xoom 2 Media Edition 3G 32GB – 2199 zł, a Xoom 2 Media Edition 32GB – 1799 zł.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona