Tablety Asusa i Wikipad z certyfikatem PlayStation - Tabletowo.pl

Tablety Asusa i Wikipad z certyfikatem PlayStation

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Tablety Asusa i Wikipad z certyfikatem PlayStation Aplikacje Nowości

Posiadacze sprzętu Sony, w tym obu tabletów producenta: Tablet S i Tablet P, od wielu miesięcy mogą cieszyć się możliwością grania w gry dostępne swego czasu na konsolę PlayStation. Niedawno japoński koncern postanowił rozszerzyć działalność w tym zakresie, dzięki czemu z dobrodziejstw PlayStation Mobile będą mogli korzystać posiadacze sprzętów pozostałych producentów. Jako pierwsze urządzenie spoza rodziny produktów Sony jakiś czas temu certyfikat uzyskał smartfon HTC One X.

Podczas trwających w Niemczech targów Gamescom dowiedzieliśmy się, że kolejne tytuły znane ze wspomnianej konsoli będą sukcesywnie pojawiały się najpierw na sprzęcie Sony (tabletach, smartfonach obecnych i przyszłych), a jakiś czas później na urządzeniach pozostałych firm. Co ważne, poznaliśmy dwie z nich: Asus i Wikipad, które wypuszczą na rynek jeszcze w tym roku produkty z grami znanymi dotychczas wyłącznie z PS. Nie są to jednak wszyscy producenci, a jedynie przykładowi, którzy zostali podani przez Sony.

Każdy sprzęt, który będzie się ubiegał o licencję, a co za tym idzie odpowiednie oznaczenie „PlayStation Certified”, jeszcze przed rynkowym debiutem będzie musiał zostać sprawdzony przez Sony i przejść specjalny proces zatwierdzenia urządzeń. Głównie chodzi o swego rodzaju kontrolę jakości – sprawdzenie czy wszystkie gry będą działały tak, jak powinny.

Jest to dla nas dobra wiadomość. Nie od dziś bowiem wiadomo, że tablety służą nie tylko do przeglądania sieci i konsumowania treści multimedialnych, ale również do gry. A przecież nie kupię tabletu Sony tylko po to, by przypomnieć sobie ulubiony tytuł z PlayStation – Crash ;). Dzięki udostępnieniu licencji na certyfikat PlayStation, będę mogła zagrać w ten tytuł na urządzeniach innych producentów. Ich pełna lista powinna zostać opublikowana niebawem, aczkolwiek pewnie i tak sukcesywnie będzie się to grono powiększało.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona