Tablety Amazon jeszcze tej jesieni?

O nadchodzących tabletach sygnowanych logo Amazonu słyszy się ostatnio wiele, ale nie znane są żadne konkrety. Nie wiemy, jaką specyfikacją będą charakteryzować się te urządzenia, jaka będzie ich cena, ani kiedy pojawią się na rynku.

Jednak w sieci od czasu do czasu pojawiają się informacje pochodzące od „wiarygodnych źródeł”. Najświeższa z nich, opublikowana w serwisie Wall Street Journal, dotyczy premiery tabletów Amazon, która miałaby mieć miejsce jeszcze tej jesieni, najprawdopodobniej przed październikiem. To samo źródło donosi, że flagowe urządzenie będzie pracować na systemie Android i będzie miało 9-calowy ekran dotykowy, a na jego tylnym panelu próżno będzie szukać oczka aparatu cyfrowego. To niezwykle ciekawe, ponieważ możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości wydaje się być popularnym wśród producentów trendem na rynku tabletów.

Czyżby Amazon chciał skupić się wyłącznie na mediach internetowych i usługach w chmurze?

Plotki, plotki… powinniśmy przymykać na nie oko, choć wiele z nich zawiera ziarno prawdy, czasem wielkości małego samochodu.

źrodło