Tablety Acera i Lenovo z czterordzeniową Tegrą 3 na początku 2012 roku - Tabletowo.pl

Tablety Acera i Lenovo z czterordzeniową Tegrą 3 na początku 2012 roku

Tabletowo.pl Tablety Acera i Lenovo z czterordzeniową Tegrą 3 na początku 2012 roku Nowości Plotki / Przecieki

Podobnie jak tablety z dwurdzeniową Tegrą 2 były najbardziej oczekiwane w 2011 roku, tak z czterordzeniową Tegrą 3 będą w nadchodzącym 2012 roku. Dotychczas poznaliśmy wyłącznie jedno urządzenie z najnowszą jednostką NVIDII na pokładzie – Asusa Eee Pad Transformer Prime, ale wiemy już, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy podobnych modeli zadebiutuje całkiem sporo. W sieci pojawiły się kolejne informacje, że dwóch producentów: Acer i Lenovo, szykuje premierę swoich tabletów z Tegrą 3 na początku 2012 roku. Według Digitimes, ma to nastąpić podczas styczniowych targów CES 2012 w Las Vegas lub miesiąc później podczas MWC 2012 w Barcelonie.

Oba urządzenia, jak się domyślacie, poza czterordzeniowym procesorem Tegra 3, mają oferować także najnowszą wersję systemu operacyjnego od Google – Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Z wcześniejszych informacji wynika, że wszystkie będą wyposażone w wyświetlacze o przekątnej 10,1″.

Dla Acera będzie to kolejny model z serii Iconia Tab, a właściwie dwa, bowiem od jakiegoś czasu słyszymy o następujących urządzeniach: Iconia Tab A700/A701 oraz Iconia Tab A510/A511. W przypadku Lenovo też mieliśmy już do czynienia z przeciekami, z których wynikało, że tablet tego producenta może oferować – w przeciwieństwie do konkurencji – 2GB RAM.

Wracając jednak do dzisiejszego przecieku – źródła donoszą, że cena urządzeń zaprezentowanych w pierwszym kwartale 2012 roku, czyli z Tegrą 3 i AICS, będzie zamykała się w przedziale 459 – 599 dolarów. Jak będzie w rzeczywistości, okaże się w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

Tymczasem warto przypomnieć, że na czterordzeniowe tablety ma chrapkę większość producentów. Oprócz Asusa, Acera czy Lenovo, w gronie zainteresowanych tego typu sprzętem jest Motorola, HTC (Quattro) czy nawet Notion Ink.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona