Tabletowe MeeGo na wideo

Tabletowe MeeGo

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Canonical pracuje nad specjalną wersją Ubuntu przeznaczoną na tablety. Po kilku dniach plotki te zostały zdementowane, co sprawiło wielki zawód fanom linuksa. Jak się jednak okazuje, na Ubuntu świat się nie kończy. Nokia wraz Intelem intensywnie pracują nad doskonałą platformą MeeGo. Działanie jej specjalnej wersji przygotowanej na tablety internetowe możecie zobaczyć na poniższym wideo.

MeeGo to jeden z najbardziej wyczekiwanych systemów operacyjnych opartych na Linuksie mających idealnie współpracować z urządzeniami wyposażonymi w dotykowy ekran. Oficjalne ogłoszenie stabilnej wersji tej platformy spodziewane jest w październiku bieżącego roku. Natomiast pierwszy tablet internetowy z MeeGo ma się pojawić w sprzedaży dopiero w 2011 roku.

Sprawdźmy jak radzi sobie jeszcze niestabilna wersja pre-Alpha oprogramowania:

Sami widzicie po powyższym, kilkuminutowym filmiku, że MeeGo dla tabletów może być strzałem w dziesiątkę. Doskonała szybkość działania i pełna integracja z internetem – tych funkcjonalności przede wszystkim nam trzeba, a tutaj ich nie brakuje.