fot. 9to5google

CTL Chromebook Tab Tx1 – tablet z Chrome OS dedykowany uczniom

Mniej niż rok temu został zaprezentowany pierwszy tablet z Chrome OS, który był stworzony specjalnie dla szkół. W ślad za Acerem poszedł ASUS oraz Google, a teraz przyszła pora na firmę CTL, która pokazała swój pierwszy tablet z systemem Chrome OS. 

CTL Chromebook Tab Tx1 ma 9,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (264 pikseli na cal), który został wykonany w technologii IPS (chroni go Gorilla Glass). W zestawie jest dołączony rysik Wacom EMR, który można schować w dedykowany otwór w obudowie. Warto wspomnieć, że tablet został skonstruowany tak, aby był odporny na upadki, a tył został wykończony antypoślizgowym materiałem. Na pierwszy rzut oka wygląda to nieźle, lecz niestety reszta specyfikacji nie jest już tak dobra.

Reklama
fot. CTL

W środku znajduje się OP1, czyli Rockchip RK3399 (2x Cortex-A72, 4x Cortex-A53). Jest to procesor, który został specjalnie dostosowany pod Chrome OS. Współpracuje on z 4 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika przewidziano 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej przy pomocy karty microSD. Dodatkowo osoby, które zakupią ten sprzęt, otrzymają darmowe 100 GB na Dysku Google. Tablet ma też dwa aparaty: tylny 5 Mpix oraz przedni 2 Mpix. Producent postawił na złącze USB typu C oraz nie zapomniał o złączu słuchawkowym.

Jeśli chodzi o akumulator, ma on pojemność 34 Wh. Tablet działa pod kontrolą Chrome OS, który pozwala na multizadaniowość oraz możliwość korzystania z aplikacji na Androida.

fot. CTL

Sprzedaż CTL Chromebook Tab Tx1 wystartuje pod koniec lutego. Będzie on dostępny w Ameryce Północnej oraz Europie. Obecnie trwa przedsprzedaż tego modelu, w której został wyceniony na 299 dolarów, czyli około 1128 złotych.

fot. CTL

Źródło: CTL via GSMmaniak, 9TO5Google