Tablet Sony S2 w akcji

Sony to jeden z nielicznych producentów elektroniki, który przez bardzo długi czas nie miał w swoim portfolio żadnego tabletu internetowego. Sytuacja zmieniła się, kiedy dwa miesiące temu zaprezentowane zostały dwa rewolucyjne modele – S1 i S2. Oba urządzenia charakteryzują się mocną specyfikacją i bardzo nietypowym designem. Ich europejska premiera zapowiedziana została na wrzesień tego roku, lecz do tej pory kuszeni byliśmy jedynie teaserami publikowanymi przez Sony w internecie i nie mogliśmy zobaczyć S1 i S2 w akcji.

Dziennikarzom niemieckiego serwisu AndroidPit udało się spędzić kilka minut z modelem S2. Na załączonym filmie wideo wyraźnie widać, że urządzenie jest bardzo dopracowane i działa płynnie.

Reklama

Przypomnijmy specyfikację tabletów Sony S1 i S2.
Pierwszy z nich, wyposażony w 9.4-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, kryje pod maską dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 oraz oprogramowanie PlayStation Suite. Drugi, S2, to urządzenie typu clamshell, z dwoma 5.5-calowymi ekranami dotykowymi. Zarówno S1, jak i S2 pracują pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Android, Honeycomb, mają wbudowane moduły 3G/4G oraz charakteryzują się niespotykanym designem i wyjątkową elegancją.

Najnowsze tablety Sony pojawią się na tegorocznych targach IFA w Berlinie w których my, dziennikarze Tabletowo, będziemy brać udział. Możecie być pewni, że przywieziemy mnóstwo materiału związanego z tymi niezwykle ciekawymi urządzeniami!

źródło