Nareszcie jakiś ruch w wyglądzie tabletów. Samsung Galaxy Tab S6 na grafikach

Problem z kolejnymi wersjami urządzeń tej samej serii bywa taki, że zwykle nie wnoszą one zbyt wielu nowości, a są jedynie drobną modyfikacją swoich poprzedników. Tym razem Samsung, choć raczej nie będzie to rewolucją, postanowił nieco bardziej odejść od powtarzalnego stylu tabletów Galaxy Tab S.

Reklama

Oczywiście, na tyle, na ile to możliwe. Tablety muszą mieć cechy wspólne – dużego ekranu i jakichś ramek dookoła niego „przeskoczyć” się nie da. Kilka rzeczy jest jednak odmiennych od modelu Galaxy Tab S4, i bardzo dobrze.

Samsunga Galaxy Tab S6 można teraz poznać nieco bliżej dzięki grafikom, do których dotarła redakcja Android Headlines. Przedstawiają tablet w trzech kolorach: srebrnym, niebieskim i różowym. Jest też rysik S Pen, przyczepiany do obudowy za pomocą magnesu.

Reklama
(fot. Android Headlines)

Tablet ma wyświetlacz 10,5 cala, co najmniej 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. W przygotowaniu jest także wersja z 256 GB pamięci na dane. Jako że będzie to najwyższy model tego typu sprzętu od Samsunga, w środku zamontowany zostanie procesor Qualcomm Snapdragon 855.

Co ciekawe, rysik S Pen nie wydaje się być chowany w obudowie tabletu. Nie jest nawet przyczepiany do boku urządzenia, tylko zajmuje dziwne miejsce na jego pleckach, w specjalnym, niewielkim wgłębieniu poniżej aparatu. Nie wydaje mi się to specjalnie przemyślanym rozwiązaniem, ale chętnie pozytywnie się zaskoczę.

(fot. Android Headlines)

Na pleckach Galaxy Tab S6 znajduje się także sygnatura „Sound by AKG”, co sugeruje współpracę Samsunga z tym producentem systemów audio. Na jednej z krawędzi można też dostrzec port USB typu C. Nigdzie nie ma za to czytnika linii papilarnych. Możliwe, że skaner zostanie zintegrowany z ekranem – to byłby naprawdę ciekawy patent, jako że technologia ta nie trafiła jeszcze do tabletów. Listę nowości zamyka podwójny aparat główny – podobno z matrycami 13 Mpix i 5 Mpix.

Nie ukrywam, że ciekawi mnie ten sprzęt, głównie ze względu na to, że Samsung dawno nie pokazywał czegoś równie „tabletowego”. Galaxy Tab S4 ma już przecież prawie rok.

(fot. Android Headlines)

źródło: Android Headlines przez Slashgear

Reklama