Samsung Galaxy Tab A 2019

Samsung szykuje nowy tablet – Galaxy Tab A4S

Samsung aktualnie jest jednym z nielicznych „markowych” producentów, którzy regularnie wprowadzają na rynek nowe tablety. Segment ten co prawda nie umiera (niektórzy prognozowali nawet reaktywację wzrostów), ale duża część firm wycofała się z niego z powodów finansowych. Koreańczycy wkrótce dołączą do swojej oferty kolejny model z serii Galaxy Tab A.

Samsung Galaxy Tab A4S

Tablety z tej linii nie są prezentowane podczas dużych konferencji, więc Samsung Galaxy Tab A4S – bo tak, co już pewne, nazywa się nadchodząca nowość – prawdopodobnie również zostanie wprowadzony na rynek bez większej pompy. Jego premiery można więc spodziewać się w każdym momencie. A nieuchronnie się ona zbliża, bowiem urządzenie sukcesywnie uzyskuje kolejne certyfikaty i przy okazji zdradza informacje na swój temat.

Samsung Galaxy Tab A4S, który nosi oznaczenie kodowe SM-T307U, został dostrzeżony w bazach Wi-Fi Alliance, Bluetooth SIG i FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności). Prawdopodobnie jest to egzemplarz przeznaczony dla sieci Sprint w Stanach Zjednoczonych – na razie nie wiadomo, czy tablet pojawi się też na innych rynkach. Wyżej wymienione agencje nie podają pełnej specyfikacji certyfikowanych urządzeń, ale i tak zdradziły co nieco na temat nadchodzącej nowości.

Samsung Galaxy Tab A4S – specyfikacja

Wiadomo już, że Samsung Galaxy Tab A4S obsłuży WiFi w częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz (802.11 a/b/g/n/ac), a także łączność z wykorzystaniem sieci komórkowej dzięki modemowi 4G LTE (wśród wspieranych pasm w modelu SM-T307U nie ma B20 800 MHz). Tablet zaoferuje też moduły Bluetooth i GPS. Urządzenie ma mieć również 32 GB pamięci wbudowanej i pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem One UI. Całość zasili akumulator o pojemności 4860 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 15 W. Sprzęt będzie miał wymiary 201,9×124,4 mm i najprawdopodobniej wyświetlacz o przekątnej około ośmiu cali (213,3 mm).

To na razie wszystko, co wiemy na temat Samsung Galaxy Tab A4S. Jak wspomniałem, tablety z tej serii są po prostu wprowadzane na rynek bez większej pompy (tylko czasami Samsung oficjalnie o tym poinformuje poprzez informację dla mediów), więc urządzenie może dołączyć do oferty południowokoreańskiej marki w każdej chwili.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Tomka)

Źródło: DroidShout, SamMobile