tablet Panasonic Toughbook FZ-N1 (fot. Panasonic)

Panasonic prezentuje 4,7-calowy tablet Toughbook FZ-N1 i życzy sobie za niego co najmniej 7500 złotych

Panasonic od lat specjalizuje się w produkcji tabletów, lecz jego propozycje nie są przeznaczone dla przeciętnych użytkowników. Producent kieruje swoje urządzenia do określonych grup pracowników, dlatego charakteryzują się one dość oryginalnym designem i specyfikacją. Marka właśnie poinformowała o premierze swojego najnowszego dziecka – 4,7-calowego tabletu Toughbook FZ-N1.

Nie jest to pierwszy model z tej serii. Istnieje ona już od 2016 roku, a w czerwcu 2018 roku dołączył do niej ostatni członek o takiej samej nazwie. Dziś portfolio Panasonica wzbogacił najnowszy Toughbook FZ-N1 z 4,7-calowym wyświetlaczem. Mimo tak niewielkiego ekranu, producent zalicza go do segmentu „poręcznych tabletów”.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/06/22/premiera-tablet-panasonic-toughbook-fz-t1-specyfikacja-cena-ile-kosztuje-dostepnosc/

Najważniejszym elementem najnowszego Toughbooka FZ-N1 jest wbudowany skaner kodów kreskowych. Przeciętny użytkownik nie zrobi z niego większego użytku, ale rozwiązanie to niewątpliwie przyda się pracownikom, do których skierowane jest to urządzenie. A mowa tu m.in. o pracownikach sektora pocztowego, logistycznego, użyteczności publicznej i przemysłu lotniczego (przy skanowaniu biletów i odprawie pasażerów), dostawcach żywności oraz służbach ratunkowych.

tablet Panasonic Toughbook FZ-N1 – specyfikacja

Najnowszy Panasonic Toughbook FZ-N1 ma 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD 1280×720 pikseli, który można komfortowo obsługiwać zarówno w pełnym słońcu, jak i w deszczu, a także w rękawicach roboczych i za pomocą (opcjonalnego) aktywnego pióra Active Pen, umożliwiającego rejestrowanie i rozpoznawanie podpisów.

Sercem zaanonsowanego dziś Panasonica Toughbook FZ-N1 jest „najnowszy procesor Qualcomm Octa Core”. Producent nie precyzuje, jaka to dokładnie jednostka, ale na europejskiej stronie internetowej marki udało mi się znaleźć informację, że jest to ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512. Do kompletu są 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

tablet Panasonic Toughbook FZ-N1 – skaner kodów kreskowych (fot. Panasonic)

Na pokładzie najnowszego Panasonica Toughbook FZ-N1 znajdują się też Bluetooth 5.0, NFC, aparat główny o rozdzielczości 8 Mpix na tyle, kamerka 5 Mpix na przodzie, dwa sloty na karty SIM i złącze microUSB. Producent deklaruje, że na pojedynczym ładowaniu tablet może pracować nieprzerwanie przez nawet 12 godzin, a do tego użytkownicy mają możliwość wymiany baterii bez konieczności wyłączania sprzętu dzięki technologii Warm Swap.

Oprócz tego, najnowszy Panasonic Toughbook FZ-N1 ma wzmocnioną (MIL-STD-810G) oraz pyło- i wodoszczelną obudowę (IP68). Tablet pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo, ale producent dał do zrozumienia, że dostanie on aktualizację do Androida 9 Pie. Model ten jest również kompatybilny z systemem Panasonic COMPASS 2.0 (Complete Android Security and Services). Klienci mogą też dokupić do niego szereg dedykowanych akcesoriów, m.in. pasek na rękę, uchwyty i podstawkę biurową do pracy stacjonarnej.

tablet Panasonic Toughbook FZ-N1 (fot. Panasonic)

tablet Panasonic Toughbook FZ-N1 – cena, dostępność

Zaprezentowany dziś tablet dostępny będzie w dwóch wersjach: z samym Wi-Fi oraz z Wi-Fi i 4G LTE. Pierwsza trafiła już do sprzedaży i kosztuje od 1750 euro (równowartości ~7500 zlotych), druga natomiast pojawi się w sklepach dopiero w styczniu 2019 roku (cena na razie nie jest znana). Na oba warianty producent udziela trzyletniej gwarancji.

Źródło: informacja prasowa, Panasonic