Tablet od Nokii coraz bliżej. Na rynku w Q4 2010 roku

Tablet od Nokii

Można odnieść wrażenie, że Nokia przesypia najważniejsze wydarzenia dziejące się na mobilnym rynku. Prezentacja iPada odbyła się pod koniec stycznia, czyli już dobre kilka miesięcy temu, a fiński koncern do tej pory nie zdecydował się na wypuszczenie godnego rywala tabletu spod znaku nadgryzionego jabłka. To ma się jednak zmienić. Pojawiły się kolejne informacje na temat tabletu Nokii.

DigiTimes donosi, że fińska firma intensywnie pracuje nad tego typu urządzeniem. Co więcej, według najnowszych informacji, zostało już wyprodukowanych sto tabletów testowych, które w najbliższym czasie trafią w ręce inżynierów. Ciekawym jest, że sprzęt ma być produkowany przez Foxconn, czyli tą samą firmę, która jest odpowiedzialna za tworzenie iPada.

Odnośnie specyfikacji urządzenia niestety nie mamy żadnych potwierdzonych informacji. Wszystko wskazuje na to, że tablet Nokii zostanie wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 7- lub 9-cali, procesor ARM oraz grafikę OpenGL ES 2.0. Możliwym jest również, iż tablet będzie działać na platformie MeeGo, której przegląd widzieliśmy w poprzednim wpisie.

Nokia Booklet 3G, pierwszy i jak na razie ostatni netbook producenta, nie odniósł większego sukcesu. Ciekawe czy tak samo będzie w przypadku fińskiego tabletu. Urządzenie ma się pojawić na rynku w czwartym kwartale 2010 roku lub na początku 2011 roku.