Tablet Notion Ink Adam jednak z Androidem 2.2 Froyo (a nie 3.0)

Tablet Notion Ink Adam

Reklama

Dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących z niecierpliwością tabletu Notion Ink Adam. Założyciel firmy, Rohan Shravan, postanowił ujawnić kilka szczegółów odnośnie wyczekiwanego urządzenia. Co prawda w dalszym ciągu nie sprecyzował kiedy możemy się spodziewać premiery „Adama„, ale poinformował o kilku dość istotnych szczegółach ze specyfikacji modelu.

Wynika z nich, że najnowszy sprzęt Notion Ink działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android w wersji 2.2 Froyo. Niestety, jest bardzo mała szansa na wyposażenie Adama w „piernikową” wersję 3.0.

Reklama

Shravan przyznał jednak, iż dołoży wszelkich starań, by wszyscy przyszli posiadacze tego tabletu mieli możliwość aktualizacji platformy do najnowszej wersji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wiadomo czy urządzenie będzie spełniać nieujawnione jeszcze przez Google wymagania sprzętowe tej edycji Androida.

Specyfikacja tabletu Adam ma zawierać między innymi dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1-cali, dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 250 o częstotliwości taktowania 1GHz, możliwość odtwarzania wideo w jakości Full HD (1080p) oraz kamerkę do połączeń wideo.

Jak się dowiedzieliśmy jakiś czas temu, Adam ma być dostępny w dwóch wariantach: tańszym i droższym. Do wyboru będzie ekran o przekątnej 10,1-cali LCD lub w technologii Pixel Qi. Ta sama sytuacja będzie również dotyczyła grafiki tabletów. Zainteresowani tabletem Notion Ink będą mogli wybrać pomiędzy wspomnianą już Tegrą 250, a jej tańszym, bliżej nieokreślonym odpowiednikiem.

W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji tabletu Adam. Firma Notion Ink wielokrotnie już przesuwała premierę urządzenia. Miejmy jednak nadzieję, że debiut najnowszego sprzętu producenta będzie miał miejsce już niedługo i że będzie go można zaliczyć do udanych.

Źródło