Nowe fakty na temat Notion Ink Adam

Reklama

Notion Ink Adam to jeden z najbardziej wyczekiwanych tabletów mających pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. I to dosłownie wyczekiwanych, bo już się go doczekać nie możemy po wielokrotnych informacjach na temat przesunięcia premiery urządzenia na półkach sklepowych. Dziś pojawił się cień nadziei, że Adam jednak zadebiutuje w sklepach zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tzn. w trzecim kwartale bieżącego roku.

CEO firmy Notion Ink, Rohan Shravan, na oficjalnym blogu producenta napisał, że dołoży wszelkich starań, by tablet pojawił się na rynku we wcześniej podawanym terminie. Poza tą dobrą wiadomością, ujawnił także kilka szczegółów odnośnie samego Adama.

Jak się dziś dowiedzieliśmy, Adam będzie dostępny w dwóch wariantach – tańszym i droższym. Do wyboru będzie ekran o przekątnej 10,1-cala LCD lub w technologii Pixel Qi. Ta sama sytuacja będzie również dotyczyła grafiki tabletów. Chętni wejść w posiadanie Adama będą mogli wybrać pomiędzy Nvidia Tegra 2, a jego tańszym, bliżej nieokreślonym odpowiednikiem.

Warto również przytoczyć słowa Rohana Shravana, który stwierdził, iż w najbliższym czasie taśmy produkcyjne będą pracować w niesamowitym tempie – tak, by w ciągu miesiąca powstało sto tysięcy tabletów Adam.

Konkretna data wejścia do sprzedaży Notion Ink Adam kolejny raz nie została podana. Miejmy nadzieję, że jednak będzie to jeszcze trzeci kwartał 2010 roku. Jeśli nie, na pewno potencjalni klienci będą bardzo zawiedzeni – w końcu ma to być jeden z hitów tegorocznej jesieni.