Tablet Nokii z Windows 8 coraz bardziej prawdopodobny - Tabletowo.pl

Tablet Nokii z Windows 8 coraz bardziej prawdopodobny

Tabletowo.pl Tablet Nokii z Windows 8 coraz bardziej prawdopodobny Nowości Plotki / Przecieki

Nokia zdaje się być nieco zagubiona i w ostatnich latach mocno straciła na swojej pozycji, choć to ciągle olbrzymia firma z ogromnym potencjałem.

Wszyscy wiemy, że Finowie dość mocno związali się jakiś czas temu z Microsoftem. Niektórzy obserwatorzy upatrują w tym nadziei dla firmy, inni postrzegają ten fakt jako gwóźdź do trumny. I póki co, ci drudzy mają chyba rację, bo w czwartym kwartale 2011 roku Nokia straciła niemal miliard euro (sic!) i sprzedała 31 milionów smartphonów mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Nie zraża to jednak właścicieli firmy, którzy nadal upatrują świetlanej przyszłości w systemie Windows. Telefonów z tym właśnie systemem sprzedali już bowiem ponad milion (włączając serię Lumia), a teraz, chcąc nadążyć za resztą świata, zwracają swój wzrok ku tabletom…

I wiele wskazuje na to, że coraz bardziej intensywnie Nokia myśli o tego typu sprzęcie. Pojawiają się bowiem informacje, że tablet Nokii może zostać zaprezentowany podczas tegorocznego wydarzenia Nokia Connection, a oparty ma być o system Windows 8.

Konkretów póki co – brak. I nic dziwnego, gdyż jest to w zasadzie plotka, acz podparta mocnym nazwiskiem – wyszła bowiem od samego CEO Fińskiej firmy Stephena Elopa. Wcześniej podobne aluzje wysłał światu dyrektor francuskiego oddziału Nokii Paul Amsellem, więc coś na pewno jest na rzeczy.

Pożyjemy, zobaczymy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona