Tablet Nokii z MeeGo dopiero w trzecim kwartale 2011 roku? (wideo)

Nokia się nie spieszy z wydaniem pierwszego* własnego tabletu internetowego. Z jednej strony to dobrze – jeśli miałby być niewypałem, jak Nokia Booklet 3G, to może lepiej niech się w ogóle nie pokazuje na rynku. Ale z drugiej strony – na pewno wielu z Was ciekawi co ten producent może pokazać tym razem. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na tablet Nokii przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Redaktor knowyourmobile.com, powołując się na anonimowe źródło, napisał, że premiera urządzenia z MeeGo ma mieć miejsce dopiero w trzecim kwartale 2011 roku. Jeśli faktycznie informacja ta się potwierdzi i sprzęt pojawi się na półkach sklepowych w przyszłym roku (choć pewnie się to przeciągnie do pierwszych miesięcy 2012 roku), to będzie musiał rywalizować z wieloma modelami obecnymi na rynku już od dłuższego czasu – w tym z prawdopodobnie trzema tabletami Apple (iPad, iPad 2 i iPad Mini – jeśli spekulacje się potwierdzą).

*I na koniec ważne sprostowanie. Jedną z pierwszych firm, która miała w portfolio tablety internetowe przed Apple, była właśnie Nokia. Należy przypomnieć chociażby takie modele, jak 770, N800 i N810. Jednak były to urządzenia wyglądające jak telefony komórkowe, wyposażone w wysuwane spod ekranu klawiatury lub w wiele przycisków, przez co niczym nie przypominały sprzętu, który obecnie nosi miano tabletów internetowych. Stąd też stwierdzenie, że czekamy na pierwszy tablet od Nokii.

A poniżej możecie obejrzeć wideo pokazujące działanie MeeGo na tablecie internetowym:

źródło, źródło