Ważne

Jednak będzie Apple iPad Mini?

Jakiś czas temu Steve Jobs zdementował wszelkie plotki dotyczące rzekomo trwających prac nad mniejszą wersją Apple iPada. Stwierdził wtedy, że “7-calowe wyświetlacze są bezużyteczne”. Wszystko wskazuje jednak na to, że były to wyłącznie mylące słowa, mające na celu odwrócenie naszej uwagi od szykowanego produktu.

Jak donosi agencja Reuters, nowy i mniejszy iPad specyfikacją ma być podobny do iPada drugiej generacji – ma być wyposażony w dwie kamerki (frontową do połączeń wideo i zwykłą). Jego premiera ma się rzekomo odbyć na początku 2011 roku.

Jedno ze źródeł wspomnianej agencji donosi, że Apple szykuje tablet “znacznie mniejszy od iPada – prawie o połowę od obecnego modelu”. Te słowa mogą sugerować, że iPad Mini niekoniecznie musi mieć spekulowane 7-cali, a jeszcze mniej – kto wie, może 5- lub 6-cali. Ale czy tablet internetowy z tak małym ekranem to jeszcze tablet czy może raczej duży smartfon?

Warto jeszcze wspomnieć słowa jednego z rynkowych analityków, Shaw Wu, który w ten oto sposób skomentował całą sytuację:

Posiadanie tabletu o różnych rozmiarach powiększa rynek, a co za tym idzie – pozwala na dotarcie do większego grona odbiorców.

No cóż, są to na razie jedynie mocno niepotwierdzone spekulacje. Myślicie, że faktycznie Apple pracuje nad mniejszą wersją iPada? A jeśli tak, to ile tablet ten powinien mieć cali?

źródło, źródło, źródło

Komentarze

 • Noxeus

  Dosyć logiczne – Apple zgarnie większą część rynku tabletów, tym bardziej, że rok 2011 może być rewolucją.

  PS. I tak czekam na iPada 2 generacji. Jeżeli potwierdzą się spekulacje, to kupuję w dniu premiery!

 • 2marekm

  Ja poczekam aż będzie miał USB i HDMI. Ale chyba nie wytrzymam i kupię innej firmy, która taki wypuści. Najpewniej będzie to Adam.

  • Katarzyna Pura

   Ostatnie doniesienia sugerują, że iPad 2 może mieć zwykłe USB. Na HDMI osobiście liczę, ale wątpię, co by Apple było tak wspaniałomyślne…

  • Noxeus

   Też szukam czegoś dobrego, z bardziej “luźnym” OSem. Adam jest świetny, ale mimo wszystko Android nie jest tak dopieszczony, jak iOS. Chcę przede wszystkim czegoś szybkiego. Jeżeli będzie miało pełnoprawny host USB, HDMI i czytnik kart – biorę. (No, oczywiście pozostaje kwestia ceny…)

 • realista

  No, oczywiście pozostaje kwestia ceny

  jhak z hdmi i usb to myślę że z 4-5 tys na dzień dobry będzie kosztowało :)

 • 2marekm

  Są na Allegro z USB i HDMI w granicach 850 zł. Może to być dobre. Co o tym sądzicie drodzy forumowicze ?
  Link
  http://www.telix.pl/artykul/tpad-780-polski-tablet-z-androidem-3,37679.html

 • pokor

  @2marekm U mnie ten tablet dyskwalifikuje ekran opornościowy – wolałbym dopłacić trochę do Archosa 70. Ale jak kupisz, podziel się wrażeniami.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona