Jednak będzie Apple iPad Mini?
Ważne

Jednak będzie Apple iPad Mini?

Jakiś czas temu Steve Jobs zdementował wszelkie plotki dotyczące rzekomo trwających prac nad mniejszą wersją Apple iPada. Stwierdził wtedy, że „7-calowe wyświetlacze są bezużyteczne”. Wszystko wskazuje jednak na to, że były to wyłącznie mylące słowa, mające na celu odwrócenie naszej uwagi od szykowanego produktu.

Jak donosi agencja Reuters, nowy i mniejszy iPad specyfikacją ma być podobny do iPada drugiej generacji – ma być wyposażony w dwie kamerki (frontową do połączeń wideo i zwykłą). Jego premiera ma się rzekomo odbyć na początku 2011 roku.

Jedno ze źródeł wspomnianej agencji donosi, że Apple szykuje tablet „znacznie mniejszy od iPada – prawie o połowę od obecnego modelu”. Te słowa mogą sugerować, że iPad Mini niekoniecznie musi mieć spekulowane 7-cali, a jeszcze mniej – kto wie, może 5- lub 6-cali. Ale czy tablet internetowy z tak małym ekranem to jeszcze tablet czy może raczej duży smartfon?

Warto jeszcze wspomnieć słowa jednego z rynkowych analityków, Shaw Wu, który w ten oto sposób skomentował całą sytuację:

Posiadanie tabletu o różnych rozmiarach powiększa rynek, a co za tym idzie – pozwala na dotarcie do większego grona odbiorców.

No cóż, są to na razie jedynie mocno niepotwierdzone spekulacje. Myślicie, że faktycznie Apple pracuje nad mniejszą wersją iPada? A jeśli tak, to ile tablet ten powinien mieć cali?

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona