Tablet Nexus 8 na pierwszym zdjęciu? (aktualizacja)

Dotychczas firma Google przygarniała pod swe skrzydła tablety zaprzyjaźnionych producentów, których ekrany miały przekątną 7 i 10,1 cali. Nexus 7 doczekał się już dwóch generacji, podczas gdy na następcę modelu Nexus 10 wciąż czekamy. Ostatnio jednak w sieci coraz częściej przewija się temat jeszcze innego urządzenia, mianowicie Nexusa 8 (niektórzy twierdzą, że ma nim być model LG V510, który w ubiegłym tygodniu otrzymał certyfikat Blueooth). Czyżbyśmy właśnie dowiedzieli się jak wygląda?

Na jednej z podstron witryny Android.com jeden z użytkowników forum TheVerge, Britoid, znalazł zdjęcie, które możecie zobaczyć na końcu wpisu. Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie urządzenie, która na nim widnieje. Znajduje się tam bowiem sprzęt, który przypomina tablet Nexus 7 2013, ale… nim nie jest. Trudno bowiem nie dostrzec znacznie cieńszych ramek wokół ekranu niż ma to miejsce we wspomnianym 7-calowym modelu.

Trzeba jednak wziąć również poprawkę na to, że zdjęcie mogło zostać przerobione w programie graficznym, przez co wizerunek tabletu mógł ulec zmianie. I w ten właśnie sposób marketingowcy mogli wzbudzić nasze nadzieje na nadchodzącą premierę 8-calowego tabletu z serii Nexus, której tak naprawdę nigdy może nie być.

Czy faktycznie Google z którymś partnerem pracuje nad 8-calowym urządzeniem – trudno powiedzieć. Miejmy nadzieję, że niebawem wszystko stanie się jasne.

Jeśli chcecie bliżej przyjrzeć się tabletowi, poniższe zdjęcie możecie powiększyć – wystarczy na nie kliknąć.

Nexus 8 na pierwszym zdjęciu?

Aktualizacja (5.11.2013, g. 9:4o) źródło

Zdjęcie na stronie zostało zmienione – nieznany tablet zastąpiono Nexusem 7 2013. Spójrzcie poniżej:

źródło