Tablet Lenovo z Tegrą 3 poznamy w Q1 2012 - Tabletowo.pl

Tablet Lenovo z Tegrą 3 poznamy w Q1 2012

Tabletowo.pl Tablet Lenovo z Tegrą 3 poznamy w Q1 2012 Nowości Plotki / Przecieki

fot. Engadget

Co do tego, że na zbliżających się targach CES 2012 w Las Vegas i MWC 2012 w Barcelonie (gdzie oczywiście będziemy!), wśród tabletów będą królować modele z Tegrą 3 na pokładzie, nie ma żadnych wątpliwości. Tak samo, jak w pierwszym kwartale bieżącego roku dominowała Tegra 2, tak dwanaście miesięcy później godnie zastąpi ją kolejna generacja procesora. Wśród urządzeń, które mamy nadzieję wkrótce poznać, jest czterordzeniowy tablet Lenovo.

Początkowo spekulowano, że być może oficjalnej prezentacji tabletu Lenovo doczekamy się jeszcze w tym roku, co od razu wydawało się nieco, może nie tyle podejrzane, co mało realne. Obecne plotki zakładają, że premiera będzie miała miejsce na początku 2012 roku, a więc na wspomnianych targach – pytanie tylko na których.

Okazuje się bowiem, że – jak podaje DigiTimes – tajwańska firma Pegatron, która w przyszłym roku może się zająć także produkcją tabletów Acera i Toshiby, otrzymała zamówienie na czterordzeniowe urządzenie Lenovo.

Tablet producenta najprawdopodobniej będzie nosił nazwę Lenovo IdeaPad K2, a na jego pokładzie powinniśmy znaleźć 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości (najprawdopodobniej) 1280 x 800 pikseli, Androida Ice Cream Sandwich (skoro premiera w Q1 2012, to raczej nie ma mowy o starszej wersji Honeycomb), pełnowymiarowy port USB, procesor Tegra 3 oraz, rzekomo, 2GB RAM.

Teraz tylko musimy trochę poczekać na oficjalne wieści w sprawie tego modelu od najbardziej zainteresowanego – od Lenovo.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona