Huawei MediaPad C5 będzie nowym, średniopółkowym tabletem ze Snapdragonem 435 na pokładzie

Huawei jako jeden z nielicznych producentów nie rezygnuje z regularnego wypuszczania na rynek nowych tabletów. Firma wkrótce zaprezentuje kolejne urządzenie ze średniej półki, model Huawei MediaPad C5.

Tablet dopiero przygotowywany jest do premiery – producent jest na etapie uzyskiwania niezbędnych certyfikatów. Dzięki temu, że sprzęt trafił do kilku instytucji, dowiadujemy się co nieco o jego specyfikacji. Co prawda nie są to szczegółowe informacje i pełna lista parametrów, lecz mimo wszystko już teraz możemy stwierdzić, że będzie to urządzenie ze średniej półki dla średnio wymagającego użytkownika.

Reklama

Huawei MediaPad C5 nosi oznaczenia kodowe MON-W19 i MON-AL19 – pierwsze odnosi się do modelu z samym Wi-Fi, natomiast drugie do wersji z Wi-Fi i LTE. Wiadomo też, że wyświetlacz w obu urządzeniach ma przekątną 8 cali i rozdzielczość 1920×1200 pikseli, co oznacza proporcje 16:10 i dpi = 283 ppi.

Łączność w Huawei MediaPad C5 zapewni także moduł Bluetooth 4.2. Sercem tabletów jest z kolei składający się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53 i produkowany przy wykorzystaniu 28-nm procesu technologicznego procesor Qualcomm Snapdragon 435 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505. W momencie certyfikacji urządzenia pracowały pod kontrolą Androida 7.0 Nougat, lecz w momencie rynkowej premiery najpewniej będą miały na pokładzie Androida 8.0 Oreo (lub nawet 8.1 Oreo).

*Na zdjęciu tytułowym Huawei MediaPad M3 Lite 10 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: FCC, UAProf przez Mobiel kopen, GizmoChina