Tablet Google Asus Nexus 7 zdradza swą specyfikację na stronie z testami 19

Tablet Google Asus Nexus 7 zdradza swą specyfikację na stronie z testami

Tablet Google Asus Nexus 7 zdradza swą specyfikację na stronie z testami 20

Wygląda na to, że tablet Google Nexus rzeczywiście istnieje i niczym metaforyczny duch, krąży wokół i śmieje się ze śmiertelników chcących rozwiązać jego tajemnicę. Jednakże nawet istoty składające się z ektoplazmy popełniają błędy i zaliczają wpadki; Google Nexus pojawił się w wynikach testów wydajnościowych na jednej ze stron internetowych.

Zdradził nie tylko swą specyfikację, ale również nazwę kodową. Urządzenie zostało oznaczone jako Google Asus Nexus 7 (czy cyfra w nazwie sugeruje także większego, 10-calowego brata?). Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, by domyślić się, że tablet będzie pochodził ze stajni Asusa i zostanie wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy. Jeżeli uważnie czytacie Tabletowo.pl, nie jest to dla Was żadną nowością.

Potwierdziły się spekulacje odnośnie konfiguracji technicznej urządzenia. Pod jego maską na pewno zobaczymy czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 1,3GHz z układem graficznym ULP GeForce. Co ciekawe, rozdzielczość ekranu tabletu wyniesie 1280 x 800 (1280 x 768, jeśli odejmie się pasek mieszczący przyciski nawigacyjne systemu operacyjnego), a systemem operacyjnym będzie Android w wersji JRN51B 4.1, czyli najprawdopodobniej Android Jelly Bean.

Konferencja Google I/O już w czerwcu i to na niej spodziewamy się zobaczyć tablet Google Nexus.

via Android Central