Tablet Asusa (ME176) z Intel Atom Z3745 i Androidem 4.4 za 149 dolarów?

asus-memo-pad-8-tabletowo-fot-09cd
Asus MeMo Pad 8

Patrząc na to, ile obecnie tabletów pracuje w oparciu o procesory Intela trudno uwierzyć, że jeszcze jakiś czas temu był jednym z niszowych producentów mobilnych jednostek centralnych. I choć wyniki finansowe koncernu, zwłaszcza dywizji mobilnej, nie należą do najlepszych, Intel nie zamierza przestać rozwijać swoich chipów dla niskobudżetowych urządzeń typu tablety i smartfony (ciekawe co na to Rockchip czy Mediatek…). Doskonałym tego przykładem są nadchodzące produkty, na temat których informacje pojawiają się w sieci coraz częściej. Jednym z nich jest Asus ME176.

Reklama

Z najnowszych informacji wynika, że Asus ME176, mający być kolejnym przedstawicielem serii Memo Pad (po MeMo Pad 7, MeMo Pad 7HD, MeMo Pad 8, MeMo Pad 10 i MeMo Pad 10 FHD), będzie pracował dzięki procesorowi Intel Atom Z3745 Ivy Bridge (64-bit) o częstotliwości taktowania 1,33GHz.

Tablet ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat, a na jego pokładzie ma się znaleźć 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, najprawdopodobniej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD. Więcej danych technicznych modelu na chwilę obecną nie znamy.

Reklama

Nowy Asus MeMo Pad 7 ma kosztować ok. 149 dolarów. Co więcej, na rynku wkrótce ma zadebiutować również nowy MeMo Pad 8 z 8-calowym ekranem i parametrami identycznymi do mniejszego produktu, którego cena ma się zamknąć w 199 dolarach.

Najprawdopodobniej ich premiery doczekamy się podczas targów Computex 2014 w czerwcu, choć mówi się o tym, że mogą wejść do sprzedaży na rodzimym rynku już miesiąc wcześniej. Pożyjemy, zobaczymy.

źródło, źródło