Ważne

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Mając komfort, że kilka miesięcy temu miałam okazję dłuższego poznania Asusa MeMO Pad HD 7, z ciekawością i dość wymagająco podeszłam do jego większego brata, MeMO Pad 8. Niestety, o ile 7-calowa wersja przekonała mnie do siebie (i, z tego, co czytam w komentarzach, nie tylko mnie), tak 8-calowa, mimo mniejszej konkurencji na rynku, nie powaliła mnie na kolana. Ba! Twierdzę nawet, że są ciekawsze urządzenia o tej przekątnej, mimo że nieco droższe (ok. 300 złotych), którymi warto się zainteresować. Poniżej znajdziecie moją opinię dotyczącą Asusa MeMO Pad 8.

Parametry techniczne tabletu Asus MeMO Pad 8:
– ekran IPS 8″ 1280 x 800 pikseli, 10-punktowy multitouch,
– czterordzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,6GHz,
– grafika Mali-400MP,
– 1GB RAM,
– 16GB pamięci wewnętrznej,
– Android 4.2.2 Jelly Bean (bez roota),
– GPS,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– Miracast,
– Bluetooth 3.0,
– aparat 5 Mpix z nagrywaniem wideo w 1080p,
– kamerka 1,2 Mpix z nagrywaniem wideo w 720p,
– głośniki stereo SonicMaster,
– port microUSB,
– slot kart microSD ze wsparciem dla kart 64GB,
– 3.5 mm jack audio,
– e-kompas, g-sensor, akcelerometr,
– akumulator 3950 mAh,
– wymiary: 212,8 x 127,4 x 9,95 mm,
– waga: 350 g.
Cena: 1095 złotych.

Zacznijmy od tego, co otrzymujemy wraz z pudełkiem. W niewielkim, przykuwającym wzrok opakowaniu, znajdziemy kabel USB służący do transmisji danych pomiędzy tabletem a komputerem i odwrotnie oraz do ładowania przez komputer, adapter sieciowy oraz plastikową podstawkę pod tablet, nazwijmy ją “pseudo stacją dokującą”. Wraz z testowanym egzemplarzem nie otrzymałam żadnych papierków, tj. ani karty gwarancyjnej, ani najmniejszej instrukcji obsługi.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Prawa krawędź tabletu skrywa w sobie włącznik służący również do usypiania, natomiast pod nim znajdują się przyciski do regulacji głośności – wszystkie są odpowiednio dobrze wyczuwalne pod palcami, przez co ich użytkowanie nie sprawia trudności. Dolna krawędź jest całkowicie pusta. Na prawym boku umieszczono slot kart microSD, a u góry – port microUSB oraz 3.5 mm jack audio. Z tyłu znajdziemy obiektyw aparatu o rozdzielczości 5 Mpix bez diody doświetlającej, pod nim logo Asusa, natomiast na samym dole – głośniki. Przód urządzenia poświęcony został na taflę 8-calowego wyświetlacza oraz oczko kamerki do połączeń wideo, umieszczonego nad ekranem.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Do portu microUSB, dzięki specjalnej przejściówce, można podłączyć zewnętrzne akcesoria peryferyjne. Bez żadnych problemów udało mi się podłączyć myszkę, klawiaturę, pendrive’a, zewnętrzny modem 3G, także dysk zewnętrzny. Co więcej, za jego pomocą można ładować tablet. Przesyłanie plików 1GB z komputera na tablet trwa 1,5 minuty, natomiast w drugą stronę – 55 sekund.

MeMO Pad 8 wykonany został solidnie z dobrego jakościowo matowego plastiku, co skutecznie maskuje zarysowania i wszelkie odciski palców, które zbiera. Urządzenie nie jest podatne na wszelkiego rodzaju wyginanie i nacisk, dzięki czemu spokojnie mogę powiedzieć, że jego jakość wykonania nie pozostawia wiele do życzenia. Podobnie zresztą jak to miało miejsce w jego mniejszym bracie, którego miałam okazję recenzować dla Was kilka miesięcy temu.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Tablet pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean (bez roota), a za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz, wspierany przez 1GB RAM. To połączenie sprawia, że korzystanie z tabletu jest komfortowe, aczkolwiek nie zawsze działa na tyle płynnie, na ile byśmy tego oczekiwali.

Z 16GB pamięci wewnętrznej po wyjęciu z pudełka tablet oferuje 11,85GB przestrzeni do wykorzystania. Siła sygnału WiFi metr od routera wynosiła -45 dB , natomiast 10 metrów: -66 dB (vs MeMO Pad HD 7 – odpowiednio: -42 dB, -68dB).

Test pamięci systemowej (AndroBench dla 64/64 MB):
– szybkość ciągłego odczytu danych: 30,7 MB/s
– szybkość ciągłego zapisu danych: 9,3 MB/s
– szybkość losowego odczytu danych: 6,9 MB/s, 1766.68 IOPS(4K)
– szybkość losowego zapisu danych: 0,4 MB/s, 102.47 IOPS(4K)

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Górna belka skrywa w sobie najważniejsze informacje: godzinę, poziom naładowania akumulatora oraz stan połączenia bezprzewodowego. Naszym centrum dowodzenia jest belka systemowa wysuwana z góry, z której to włączymy WiFi, tryb oszczędzania energii, tryb odczytu, Bluetooth, GPS, tryb cichy, automatyczne obracanie ekranu, tryb samolotowy oraz autosynchronizację. Do tego dochodzi jeszcze możliwość zmiany jasności ekranu, a także przejście do ustawień sieci bezprzewodowej, AudioWizard, wyświetlacz bezprzewodowy (Miracast) oraz możliwość przejścia do ustawień ogólnych tabletu.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Pod ekranem znajdują się przyciski dotykowe – od lewej: mini aplikacje, wstecz, home i otwarte aplikacje. Tu warto wspomnieć o interesującej możliwości blokady paska systemowego. Wystarczy dłużej przytrzymać domek i tapnąć ikonkę kłódki – wtedy pasek się blokuje, przez co nie ma mowy o przypadkowym kliknięciu w którykolwiek z przycisków w najmniej odpowiednim momencie, np. podczas grania czy oglądania wideo. Bardzo przydatna funkcja.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Skoro już o tym mowa… Z odtwarzaniem różnego rodzaju formatów wideo tablet miewa problemy wyłącznie na preinstalowanym odtwarzaczu. Gdy z Google Play pobierzemy któryś z playerów, np. MX Player, problem przestaje istnieć, dzięki czemu udało mi się z powodzeniem odtworzyć wszelkie testowe pliki. Odtwarzane były płynnie, z dźwiękiem i, co w wielu przypadkach ważne, z napisami.

– Matrix (mkv, 480p, xvid, as l5, 1mbps, he aac, napisy): nie odtworzył (MX Player: płynnie, z dźwiękiem, z napisami),
– Suzumiya (mkv, 720p, h264, 3mbps, vorbis, napisy): płynnie, z dźwiękiem, bez napisów (MX Player: płynnie, z dźwiękiem, z napisami),
– Harry Potter (mkv, 720p, h264, hp 3.1, 600kbps, aac/mp3 dual audio): płynnie, lekkie brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem, dwie ścieżki dźwiękowe dostępne,
– Planet (mkv, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3, napisy): płynnie, bez dźwięku, bez napisów (MX Player: z dźwiękiem, z napisami),
– Planet 2 (mp4, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3): płynnie, bez dźwięku (MX Player: płynnie, z dźwiękiem, z napisami),
– Shrinkage (mp4, 720p, h264, mn 3.1, 3mbps, aac): płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage 2 (mkv, 720p, h264, hp 3.1, 3mbps, aac): płynnie, z dźwiękiem,
– Birds (mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 40mbps): płynnie,
– hddvd (mkv, 1080p, vc1, ap l3, 18mbps, ac3): nie odtworzył (MX Player: brak płynności, z dźwiękiem),
– Monsters (mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 10mbps, dts, napisy): płynnie, bez dźwięku, bez napisów (MX Player: płynnie, z napisami, ale dalej bez dźwięku).

Głośniki stereo SonicMaster grają donośnie i głośno, aczkolwiek na najgłośniejszym ustawieniu wyraźnie charczą, co powoduje, że słuchanie muzyki nie jest komfortowe. Najlepiej radzi sobie w 70% skali głośności. Ich umieszczenie natomiast woła o pomstę do nieba w chwilach, gdy tablet leży na pleckach – wtedy automatycznie zagłuszamy wydobywający się z nich dźwięk. Do naszej dyspozycji została oddana aplikacja Asus Wizzard, która zawiera sześć różnych trybów: nagrywanie (oczywiste), muzyka, gry, film, mowa oraz oszczędzanie energii (tu automatycznie dźwięk jest znacznie ściszany).

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Wyświetlacz szybko reaguje na polecenia użytkownika i precyzyjnie je odczytuje. Wyświetlane barwy są ciepłe, z kolei ich odwzorowanie stoi na dobrym poziomie. Jeśli fabryczne ustawienia ekranu nam nie odpowiadają, możemy je zmienić za pomocą aplikacji Asus Splendid, dzięki której możemy manewrować temperaturą kolorów. Co ciekawe, aplikacja jest uboższą wersją tej, którą znajdziemy w MeMO Pad HD 7. Tam mogliśmy jeszcze ustawiać “tryb żywych kolorów” oraz nasycenie barw i odcieni.

Ekran testowanego egzemplarza miał ciekawą przypadłość – lubił migotać. Nie zawsze, nie ciągle i nie podczas ładowania – po prostu raz na jakiś czas można było uświadczyć takiej sytuacji. Oprócz tego problemów z nim żadnych nie było, ale już samo występujące od czasu do czasu migotanie było irytujące. Reakcja na dotyk palca była natychmiastowa.

Tablet podczas codziennego użytkowania nie sprawia problemów. Przejścia pomiędzy poszczególnymi ekranami domowymi są stosunkowo płynne, a na otwarcie poszczególnych aplikacji z reguły nie trzeba długo czekać. Ale tylko z reguły. W rzeczywistości zdarza się, że programy uruchamiają się zdecydowanie zbyt długo, podobnie bywa z początkowym wczytywaniem się dokumentów PDF – na szczęście, gdy już się załaduje, późniejsze czytanie nawet dużych plików nie sprawia większego problemu.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

W grach urządzenie nie grzeszy Bóg wie jaką wydajnością, ale nie ma się do czego zbytnio przyczepić. Ogólnie sprzęt nie może się pochwalić świetną szybkością pracy, ale na pewno wystarczającą podczas codziennego użytkowania.

Benchmarki:
AnTuTu: 19137
CF Bench: 23107, 6413, 13090
Quadrant: 5338
An3DBench: 8152
An3DBenchXL: 38377
NenaMark1: 60,7
NenaMark2: 61,3
3DMark:
– Ice Storm: 4189
– Ice Storm Extreme: 3077
– Unlimited Score: 4241

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Aparat w MeMO Pad 8 jest najnormalniej w świecie przeciętny. Z trudem łapie ostrość, a ostateczna jakość zrobionych zdjęć pozostawia wiele do życzenia (więcej zdjęć wrzucę jutro – wybaczcie za ich brak). Plus niewątpliwie należy się Asusowi za wykorzystanie przycisków do regulacji głośności, których funkcja wcale nie jest tak oczywista, jakby się mogło wydawać. W wielu modelach służą one do przybliżania/oddalania ekranu. Tutaj natomiast górny przycisk odpowiada za spust migawki, natomiast dolny – za robienie zdjęć seryjnych.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Na koniec zostawiłam akumulator, który oferuje całkiem niezły czas pracy. Podczas przeglądania stron internetowych z włączonym WiFi i jasnością ekranu ustawioną na maksymalną wartość, urządzeni pociągnie przez niecałe pięć godzin. Zmniejszenie jasności wyświetlacza do minimum skutkuje wydłużeniem czasu pracy do ponad dziewięciu godzin. Intensywnie korzystając z produktu można wyrobić w sobie nawyk korzystania z niego w dzień i ładowania w nocy – spokojnie bowiem oferuje całodzienny czas pracy, pod warunkiem oczywiście, że nie eksploatujemy go na najwyższych obrotach.

Ładowanie tabletu trwa niecałe trzy godzin.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Podsumowując… Asus MeMO Pad 8 to dobry sprzęt, ale nie powala na kolana pod żadnym względem i w dodatku różni się od swojego mniejszego brata wyłącznie przekątną ekranu, czyli jednym calem, a w cenie przekłada się to na różnicę prawie 350 złotych. Jest dobrze wykonany i oferuje w miarę stabilną pracę, choć czasem potrafi zawieść. Ale z drugiej strony mamy do czynienia z GPS-em, do którego czułości można mieć zastrzeżenia oraz brakiem HDMI i 3G. Do tego wszystkiego dochodzi szalejący, migoczący ekran w testowanym przeze mnie egzemplarzu… choć tu warto mieć na uwadze, że takowe problemy mogły wystąpić tylko w tym konkretnym modelu.

O wiele lepszą propozycją wydaje mi się jego starszy i nieco mniejszy brat, czyli ciągle przywoływany przeze mnie Asus MeMO Pad HD 7 za 700 złotych. Ewentualnie osobom chcącym wejść w posiadanie 8-calowego tabletu, a mogącym dołożyć 300 złotych, polecam zainteresowanie się najnowszym urządzeniem koreańskiego LG – LG G Pad 8.3 (1360 złotych). Lubiących Windows 8 odsyłam do taniego Acera Iconia W3, natomiast zwolenników iOS – do iPada mini lub wersji z retiną, jednak oba ceną znacznie przekraczają te asusowe tysiąc złotych.

Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo) Recenzja tabletu Asus MeMO Pad 8 (wideo)

Plusy:
– jakość wykonania,
– wyświetlacz (komfort użytkowania),
– czas pracy akumulatora,
– obsługa akcesoriów peryferyjnych przez USB,

Minusy:
– występujące problemy z szalejącym, migoczącym ekranem,
– GPS, do którego czułości można mieć zastrzeżenia,
– występujące problemy z ogólną wydajnością.

Braki:
– HDMI,
– 3G.

Cena: ok. 1050 złotych

_
Jeśli macie jakieś pytania – śmiało.

Komentarze

 • janko

  Migotanie ekranu to jest wada konstrukcyjna całych serii ekranów LCD, jest spowodowane złą stabilizacją prądu, zasilającego diody LED. To jest usterka całkowicie dyskwalifikująca tablet, nie da się patrzeć na taki ekran, bo po chwili boli głowa i wydaje się, że wszystko dookoła zaczyna migotać, np. białe ściany w pokoju. I jeśli jeden egzemplarz ma taką wadę, to prawdopodobnie wszystkie inne też mają, być może w różnym nasileniu. Radzę omijać ten tablet z daleka.

  To migotanie ekranów, a właściwie migotanie podświetlenia ekranów LCD, to ostatnio jakaś bardzo powszechna zaraza. Strach kupić jakiekolwiek urządzenie z ekranem LCD. Prawdopodobnie producenci ekranów wymyślili jakiś jeszcze tańszy sposób zasilania diod LED, być może stabilizator za 20 centów był za drogi, więc wynaleźli coś, co jest dostępne w hurcie po 5 centów albo i jeszcze taniej. Albo w ogóle zrezygnowali ze stabilizacji, w sumie od gadżetów androidowych i tak nikt nie oczekuje jakości, to wszystko to jednorazówki.

  • bat.net

   mialem tak w ainolu jak zjechalem jasnoscia ponizej 15%

 • TakiTam

  “…czasem potrafi zawieźć.” :D:D:D
  Pani Katarzyno, generalnie spośród wszystkich redaktorów którzy się na tej stronie udzielają Pani ma najlepszy styl (bez zbędnych udziwnień).
  Zdarza mi się jednak czasem strasznie skrzywić nawet przy Pani tekstach, a ten test (zwłaszcza pierwsza połowa) to stylistyczny potworek :(
  Pozdrawiam

  • Ho, ho, ho, to walnęłam byka! Ale już go łapię za rogi i wyganiam stąd! ;)

   Dziękuję za uwagi. Cóż, jedyne, co mogę powiedzieć… nie zawsze ma się dobry dzień na pisanie.

   Ale staram się jak mogę:)

  • anna

   Panie TakiTam – zawieźć to można np. butelki do skupu lub paczkę na pocztę, zapewne miał Pan na myśli sprawienie zawodu czyli “zawieść”
   Coś mi się przypomniało o uczeniu Marcina przez Marcina ale dokładnie nie pamiętam.

 • Rafał K.

  1:15 do poprawy xD a poza tym bardzo fajna recenzja ;) pozdrawiam!

 • stillgrey

  Sama rozwazalam zakup memo pad hd7, ale zdyskwalifikowal go brak OTG i nie odtwarzanie wiekszosci formatow video. Do tego memo pad 8 mozemy kupic w wersji bialej, co mi osobiscie bardzo odpowiada.

  • andrzejbzyku

   Memo pad 7 jest również bialy. :) a ja w mxplayerze nie zauwazylem problemów z filmami. Natomiast otg faktycznie dopiero po roocie.

   • stillgrey

    przednia ramka tez moze byc biala? kurcze, nie rzucila mi sie taka wersja w oczy do tej pory, widzialam jedynie z kolorowymi tylnymi panelami.

 • Takaszi

  OK.
  “Przód urządzenia poświęcony został na taflę 7-calowego wyświetlacza oraz oczko kamerki do połączeń wideo, umieszczonego nad ekranem.” Ok to w końcu MeMO Pad 8 ma 8″ czy 7″ ekran, bo się w tym momencie pogubiłem?

  • Osiem, osiem. Z tyłu głowy miałam testowaną wcześniej siódemkę. Dziękuję.

 • tak

  kolejna recenzja, której brakuje wyglądu… Wszystko jednym ciągiem, do tego brak testów specjalistycznymi narzędziami. Co jak co… Ale raz sie inwestuje i tyle, a tak to tyle warte co czyjeś wypociny na forach.

 • PW

  Pokecam używanie DicePlayer zamiast MX Player, ponieważ ten pierwszy odtwarza dźwięk DTS :)

  • Fedurrr

   Mxplayer tez, mozna recznie wybrac niestandardowy kodek badz skozystac z funkcji sciagniecia ow kodeka. DTS działa, jeszcze zaden film mi nie zadzialal na mxplayerze.

   • bat.net

    z twojej wypowiedzi wynika ze zaden film ci nie dziala na mx player

 • Farmer

  Zastanawiam się pomiędzy tym tabletem a Tab 3 8″. Prezent dla dziecka na urodziny.

  • Oya

   Tab3 8.0 Polecam znacznie lepszy wybor i tanszy.

  • Kris

   Polecam Lenovo yoga 8, coś innego i bardzo wygodny w użytkowaniu.

   • A jak jest z wyświetlaczem? Bo Yoga 10 na przykład ma strasznie ciepłe barwy i ogólnie jakby zżółknięty wyświetlacz, przez co jest tragiczna w użytkowaniu…

    • Oya

     Ogladalem Lenovo Yoga 8″w sklepie przez 30 min :) I wyswietlacz nie jest tak zoltawy jak w 10, podobny jak w Lenovo 6000 czyli ladny, chociaz imho gorszy od Galaxy tab 3 8.0 ;)

    • Kris

     Mam Lenovo od miesiąca i nic takiego nie zauważyłem, zagraniczne testy 8,10 nic nie mówią na ten temat.Skąd takie info P. Kasku ?

    • Kris

     SA trzy tryby ustawienia kolorystyki dla pozycji w której jest tablet, może ktoś po prostu tak ustawił

     • Mam go w testach, dopiero się zaprzyjaźniliśmy ;)

      To prawda, są tryby (swoją drogą, pożyteczna rzecz), ale mimo wszystko nawet w Tilt mode ekran pokazuje minimalnie cieplejsze barwy niż w innych tabletach. Co do żółtości – to widać tylko w Hold mode, co raczej zrozumiałe. Złapałam się na to, że ekran jest beznadziejny, jak kolega w biurze przestawił mi tryby, wcześniej mnie o tym nie informując… Zwracam honor.

      Ogólnie jak wrażenia?

     • Kris

      Ogólnie bardzo ok. Minusy to nie do końca przetłumaczone aplikacje, android, takie drobne angielskie wstawki,ale w/g mnie powinno być solidnie i do końca wszystko w języku polskim. Aparat podobno (testy) raczej poniżej średniej , ja uważam, ze jak na tablet całkiem przyzwoity. Nakładka androida Lenovo nie każdemu będzie się podobac , ale jak zawsze ma swoje plusy i minusy.
      Plusy to przede wszystkim bateria, te deklarowane 18 h to nie marketingowa sciema, to działa :-) , dla mnie budowa tabletu to rewelacja, strasznie wygodny do uzytkowania, tryby ustawienia po prostu sa przydatne, wydajność hmmm zdawalem sobie sprawę ,ze nie będzie demonem szybkości, ale doskonale radzi sobie z codzienna praca, w grach na razie testowalem Dead Triegger i ok bez problemu,filmy odtwarza super, a zwłaszcza w lozeczku w pozycji z wysunięta podporka…….

     • Kris

      Proszę pytac ,troszkę czasu z nim spędziłem ……..

   • piorab

    @Kris
    Mam pytanie jak jest u Ciebie z jakością sygnału WIFI w tym tablecie? czy można z niego korzystać gdy router znajduje się za ścianą? W jakiej odległości od routera jakość jest jeszcze “znakomita” a w jakiej już tylko “dobra”?
    Pozdrawiam

    • Kris

     Nie ma problemu z sygnałem wifi, korzystam w pokoju gdzie jest router, za ścianą, w bardziej oddalonym pokoju, kuchni i jest ok.

 • Sajmek

  Pani Kasiu jak się ma ten Asus do galaxy tab 3 8.0?

 • Figaros

  Zapodaj Nexus 7 v2 i po problemach ze wszystkimi ww aspektami.

 • Tomash

  Dlaczego tablety z Androidem są tak brzydkie i mają tak brzydkie nakładki?

  To jakiś wymóg wewnętrzny Google?

  • aaa

   Co w tym konkretnie tablecie takiego brzydkiego? Zerknąłem na iPada Mini, który mi się ładuje na biurku właśnie i wygląda znacznie gorzej – zarówno z zewnątrz jak i pod względem interface’u (kolory iOS 7 ranią mi oczy).

  • Glee

   Polecam spojrzeć na najnowszego Kit Kata i ten nowy launcher. Chcesz zdjęcia ? Teraz po przesiadce na nowy launcher z nexusa 5 android o wiele, wiele lepiej wygląda. Jakby Pani Kasia się zgodziła to chętnie bym zrobił takie pokazanie nowości w Kit Kacie.

 • Oya

  Czy moze ktos mi powiedziec czy jezeli mam tablet dajmy z androidem 4.2.2 i mam wszystko skonfigurowane “pod siebie” i bedzie dostepna aktualizacja “over the air” to czy wszystkie ustawiena i dane beda zresetowane i wymazane czy nie?

  • Oya

   Zapomnialem dodac, aktualizacja do 4.3

   • bat.net

    mi przy aktualizacji do 4.1.2 na galaxy s3 ota wszystkie ustawienia zostaly po staremu ale przed aktualizacja zaleca sie robic hard reset (wipe factory data) i wtedy oczywiscie wszystkie ustawienia przepadna

    • Oya

     Dzieki

 • Damian

  Czy wiadomo coś kiedy może się pojawić test Samsunga Note 10.1 2014 Edition? W sprzedaży już jest jakiś czas a testu polskiego żadnego nie ma… A może producent ma na to jakiś wpływ???

 • Igorrodz

  Uwielbiam tę dokładność – proszę podać dokładną informację, jaki siedzi w środku tego tableta procesor.
  Poza tym tylko 1GB pamięci operacyjnej to na dzisiaj już wada.

 • bit

  mam pytanie podobnoe do poprzednikow bo nie spotkalam sie z odpowiedzia, jak ten asus ma sie do samsunga tab 3 galaxy 8 cali? ktory model wybrac? bo mam dylemat :(

 • eko

  Asus od pewnego czasu tnie wszystko co sie tylko da w swoich sprzetach, nawet bootowania nie daje w laptopach po sd card.Model x401u

 • Gregor

  Hmm nie mogę się oprzeć porównaniu tego asusa do nexo go. Niemal identyczne parametry. Ehh szkoda, że cena dwa razy droższa. Coś na mój gust droga jest renoma Asusa.

 • tableciarz

  Brak 3G? to dziękuje bardzo i do widzenia. Po co komu taki tablet w takiej cenie? To jak telewizor bez tunera

  • Post Mortem UK (Ipad)

   no nie watpie bedziesz godzinami sedzial na Aero2 zeby film sciagnac/ogladnac.

   Jakos mam 4g i uzywam go doraznie
   MIFI router tez zdalby egzamin ,a na dodatek mozna polaczyc do 5 urzadzen

   Nie przesadzasz?

   • Phiseas

    To, że akurat Ty nie korzystasz z mobilnego internetu, nie znaczy, że ze wszystkimi jest tak samo. Ja nie wyobrażam sobie pracy na tablecie bez dostępu do sieci, a dokupienie modemu średnio mi się widzi.

   • Phiseas

    To, że akurat Ty nie korzystasz z mobilnego internetu, nie znaczy, że ze wszystkimi jest tak samo. Ja nie wyobrażam sobie pracy na tablecie bez dostępu do sieci, a dokupienie modemu średnio mi się widzi.

 • ciocia Jadzia

  Ale dla przedszkolaka na prezent wystarczy? Dla samych gier typu Pou :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona