Alldocube iPlay 8T tablet
Alldocube iPlay 8T (źródło: Alldocube)

Lubimy chińskie tablety, ale nie takie, jak Alldocube iPlay 8T

Chińskie marki, w tym Alldocube, mają w swoich ofertach wiele ciekawych tabletów w atrakcyjnych cenach. Czasami jednak dodają do nich urządzenia, obok których można przejść obojętnie. Alldocube iPlay 8T jest właśnie jednym z nich.

Alldocube regularnie wprowadza na rynek nowe tablety. I chociaż nie są to high-endowe propozycje, to na przykład taki Alldocube iPlay 20 oferuje całkiem atrakcyjny stosunek ceny do swoich możliwości. Najnowszy Alldocube iPlay 8T może jednak wywołać więcej irytacji niż radości z użytkowania.

Specyfikacja Alldocube iPlay 8T

Wystarczy spojrzeć na ten tablet, aby zorientować się, z urządzeniem jakiej klasy mamy tu do czynienia – od razu bowiem widać, że nie najwyższej. Na załączonym poniżej zdjęciu modelka skutecznie odciąga od niego uwagę, ale nie sposób nie zauważyć, że ramki dookoła wyświetlacza są monstrualne.

Alldocube iPlay 8T tablet
źródło: Alldocube

To jednak i tak całkiem korzystne zdjęcie – grafika, przedstawiająca „gołe” urządzenie, skutecznie ukazuje jego całą, niezbyt atrakcyjną prezencję. Niestety, specyfikacja Alldocube iPlay 8T jest równie nieatrakcyjna.

W tablecie zastosowano bowiem podzespoły z najniższej półki, w tym na przykład wyświetlacz IPS o przekątnej 8 cali i rozdzielczości zaledwie 1280×800 pikseli, co przekłada się na mierne 189 ppi. Używanie urządzenia z takim ekranem nie będzie należeć do najprzyjemniejszych.

Alldocube iPlay 8T tablet
źródło: Alldocube

Tym bardziej, że równocześnie zastosowano w nim czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Unisoc SC9832E 1,4 GHz i 2 GB RAM, więc wydajność będzie niespecjalnie wysoka (co ciekawe, producent porównuje ją do… ośmiordzeniowego Snapdragona 439). Pamięć wbudowana ma zaś pojemność 32 GB, ale można ją rozszerzyć o kartę pamięci w formacie microSD (do 128 GB).

Zastosowany procesor ma jednak zintegrowany modem 4G LTE, dzięki czemu Alldocube iPlay 8T oferuje obsługę transmisji danych również z wykorzystaniem danych komórkowych, a nie jedynie WiFi (b/g/n). W tablecie jest miejsce na tylko jedną kartę SIM (w formacie micro).

Alldocube iPlay 8T tablet
źródło: Alldocube

Na pokładzie Alldocube iPlay 8T znajdują się też dwa aparaty o rozdzielczości 2 Mpix każdy (po jednym na przodzie i tyle), moduł GPS oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe. Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 10 (co również można zaliczyć do jego mocniejszych stron) i jest zasilany przez akumulator o pojemności 5500 mAh, który – co zaskakujące w urządzeniu takiej klasy – ładuje się za pośrednictwem portu USB-C (z mocą maksymalnie 10 W).

Alldocube iPlay 8T ma wymiary 216,8×122,1×10,2 mm i waży 343 gramy.

Cena Alldocube iPlay 8T

Cena Alldocube iPlay 8T została ustalona na 89,99 dolarów (równowartość ~340 złotych). Tablet można już zamówić w sklepie Banggood (wysyłka EU Priority Line kosztuje 2,81 USD).