Tablet Acer Iconia Tab A500 z Androidem (aktualizacja)

Zgodnie z zapowiedzią druga część tygodnia jest dla nas bardzo interesująca ze względu na pojawiające się nowości na rynku tabletów internetowych. Do grona świeżo zaprezentowanych tabletów Asusa (Eee Pad MeMo, Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer i Eee Slate EP121) i Lenovo LePad dołącza model AceraIconia Tab A500, który dotychczas nie doczekał się żadnego zdjęcia.

Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 10,1-calowy ekran pojemnościowy (o niewiadomej rozdzielczości), procesor nVidia Tegra 2 o zegarze 1GHz, wyjście HDMI, akcelerometr, Flash 10.1. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida z interfejsem użytkownika Acer UI 4.5.

Najbardziej interesujące nas dane, jak data wprowadzenia do sprzedaży czy cena Acera Iconia Tab A500, nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że tablet trafi na pewno do oferty sieci Verizon ze względu na oferowane 4G LTE.

Zapewne wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat tabletu Acera. Wtedy na pewno dam znać.

Aktualizacja (7.01):

Acer potwierdził, że Acer Iconia A500 to tablet, który został przedstawiony pod koniec listopada ubiegłego roku wraz z dwoma innymi modelami (więcej tutaj). Tak więc do powyższej specyfikacji mogę dodać, że rozdzielczość ekranu to 1280 x 800 pikseli. Tablet oferuje także Androida 2.2 oraz aparat 4 Mpix.

źródło