Tablet Aakash za 35 dolarów już oficjalnie - Tabletowo.pl
Ważne

Tablet Aakash za 35 dolarów już oficjalnie

Tabletowo.pl Tablet Aakash za 35 dolarów już oficjalnie Ciekawostki Nowości

Jeśli dotychczas byliście zdumieni niską ceną Amazon Kindle Fire (199 dolarów), ciekawe co powiecie po zapoznaniu się z projektem, o którym będzie teraz mowa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Indiach został dziś zaprezentowany najtańszy tablet świata, którego koszt to… 35 dolarów. Poznajcie tablet Aakash (znany niektórym z Was wcześniej jako Sakshat).

W rzeczywistości Aakash to DataWind UBISlate 7. Urządzenie, jak przystało na sprzęt sprzedawany za bezcen, nie oferuje świetnych parametrów technicznych, a jego wykonanie zapewne pozostawia wiele do życzenia, ale przecież nie o to chodziło przy jego tworzeniu. Głównym założeniem rządu Indii i producenta tabletu było stworzenie urządzenia, w które będą mogli zainwestować studenci tamtejszych uczelni.

Tablet Aakash, pracujący w oparciu o Androida w wersji 2.2 (bez dostępu do Android Market), został wyposażony w 7-calowy ekran rezystancyjny o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor o taktowaniu 366MHz, 256MB RAM, 2GB pamięci wewnętrznej, WiFi, slot kart pamięci microSD, dwa porty USB, 3.5 mm jack audio oraz akumulator o pojemności 2100 mAh, pozwalający na maksymalnie 3 godziny pracy. Jego waga to 350 g, natomiast wymiary: 190,5 × 118,5 × 15,7 mm.

Pewnie zaraz posypią się negatywne opinie na temat tego urządzenia, ale – jak już wspomniałam – celem powstania urządzenia nie było zapewnienie studentom tabletu z high-endowymi parametrami technicznymi, a takiego urządzenia, na jakie ich będzie stać. Wiadomo, że można mieć wątpliwości co do pracy tabletu z procesorem o takim taktowaniu, w dodatku ze starszą wersją Androida bez dostępu do sklepu z aplikacjami (ale zamiast Android Market jest GetJar) i z ekranem oporowym o niskiej rozdzielczości. Zadaniem Aakash jest przede wszystkim popularyzacja najnowszych zdobyczy technologicznych wśród młodych ludzi w Indiach oraz upowszechnienie ich zastosowania w edukacji – do takiego celu niskobudżetowe urządzenie chyba jak najbardziej się nadaje.

Aakash trafi do sprzedaży w listopadzie. Jego cena dla studentów będzie wynosiła 35 dolarów, natomiast dla normalnych klientów – 50 dolarów.

Tabletowo.pl Tablet Aakash za 35 dolarów już oficjalnie Ciekawostki Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona