Ważne

Tablet za 35 dolarów ostatecznie w październiku

Z czym kojarzą Wam się Indie? Z ubogim krajem, tańcem hinduskim, Bollywood? A może z tanim tabletem internetowym, którego cena wynosi ledwie 35 dolarów? Jeśli z tym ostatnim, to dobrze, że tu zajrzeliście, bowiem na jego temat pojawia się coraz więcej informacji. Tym razem o dacie rynkowego debiutu urządzenia.

W dniu dzisiejszym Minister HRD (Human Resource Development), Kapil Sibal, zapowiedział, że rynkowy debiut najtańszego tabletu możemy się spodziewać 5 października (dla przypomnienia: dzień po oficjalnej prezentacji iPhona 5 i iOS 5). Tym samym cała historia urzeczywistnia się, przestając być wyłącznie marzeniem studentów w Indiach, którzy już chyba nie mogą się doczekać momentu, w którym będą mogli wziąć do rąk swoje wyśnione urządzenia.

Uczniom i studentom zaproponowane zostaną tablety o trzech różnych przekątnych ekranów: 5″, 7″ oraz 9″. Ich głównymi zaletami ma być możliwość przeglądania stron internetowych, prowadzenia rozmów wideo dzięki przedniej kamerce oraz korzystanie z pakietu biurowego.

Lista pełnych parametrów technicznych nie została ujawniona. Wcześniejsze informacje zakładały, że będzie posiadał USB, WiFi oraz pracował w oparciu o jedną ze starszych wersji Androida. Ostateczne dane na jego temat i nazwę urządzenia poznamy 5 października.

źródło

Komentarze

 • tggg

  suuper nie ma co ja na swoj tablet wydalem 18 razy wiecej

 • Jan

  Mnie bardziej ciekawi czy ten cud techniki dotrze do Polski. Przydałoby się bo u nas bieda jak w Indiach.

  • tggg

   mówisz bieda, zgadzam,ale nie porownywalnie mniejsza niż w indiach.poza tym ten produkt będzie sprzedawany z dofinansowaniem wiec nie sadze żeby rząd indii finansował nam tablety :-D

 • Jurek

  Tylko człowiek o takim uśmiechu może przekazać taką wspaniałą wiadomość tamtejszej młodzieży. U nas obiecywano podobne rzeczy kilkakrotnie…. :(

 • saddassddas

  Ten “biedny” kraj jest dużo bogatszy niż RP….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona