TabCo prezentuje tablet Fusion Garage Grid 10 | Tabletowo.pl

TabCo prezentuje tablet Fusion Garage Grid 10

Dołącz do dyskusji 0

Szef TabCo, Ian Quincy, określił swoją firmę jako „marka za marką”. Niestety, nie stoi za nią Nokia, ani Google, jak podejrzewali internauci, ale Fusion Garage. Podczas dzisiejszej wideokonferencji zaprezentowano tablet Grid 10.

Jest to urządzenie pracujące pod kontrolą zupełnie nowego, inteligentnego systemu operacyjnego opierającego się na jądrze Androida – GridOS. Charakteryzuje się on interfejsem graficznym, jakiego rynek jeszcze nie widział (zawierającym niekończącą się siatkę, której pola można dowolnie wypełniać zawartością użytkownika), wsparciem dla aplikacji napisanych dla oprogramowania Android, dostępem do sklepów Amazon Appstore i Grid Shop oraz pełną integracją z portalami społecznościowymi i usługą Microsoft Bing.

Sam tablet wyposażono w 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 oraz dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Dokładniejsza specyfikacja pozostaje owiana chłodną mgiełką tajemnicy.

Oprócz Grid 10 zaprezentowano także smartfon Grid 4 (dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255, 4-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 399$ za 16GB), który jest idealnym uzupełnieniem tabletu. Dzięki zunifikowanemu systemowi operacyjnemu, użytkownicy mogą przerwać pracę na tablecie i płynnie kontynuować ją na telefonie komórkowym.

Przedsprzedaż Grid 10 ruszy już wkrótce na stronie FusionGarage.com oraz Amazon, a wysyłka rozpocznie się 15 września. Tablet w wersji wyposażonej wyłącznie w moduł Wi-Fi będzie kosztował 499$, a w wariancie Wi-Fi + 3G – 599$.

Jak Wam się podoba?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona