T-Mobile zapowiadał, że przygotuje lepszą ofertę dla rodzin niż Play – czy się udało? Sprawdźmy | Tabletowo.pl

T-Mobile zapowiadał, że przygotuje lepszą ofertę dla rodzin niż Play – czy się udało? Sprawdźmy

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy tydzień temu Play zaprezentował nową ofertę na abonament, T-Mobile od razu zapowiedział, że przygotowuje lepszą. Dziś oficjalnie ją przedstawił i nie można zaprzeczyć, że jest korzystna. Czy jednak jest lepsza od propozycji konkurenta?

Nowa oferta rodzinna opiera się na dostępnej już ofercie T- Mobile – Bez Limitu z nielimitowanymi rozmowami na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami oraz nielimitowanym dostępem z internetu (aczkolwiek po wykorzystaniu 10 GB prędkość maksymalna transferu spada do 1 Mbit/s). Ceny tego pakietu zaczynają się od 50 lub 70 złotych (odpowiednio w przypadku oferty bez i z urządzeniem).

T-Mobile przygotował jednak również coś dla nieco bardziej wymagających klientów, a mianowicie taryfę T-Mobile – Bez Limitu+, w skład której wchodzi pakiet 20 GB z pełną prędkością (a nie 10 GB, jak w podstawowej; po wykorzystaniu całego transferu także włącza się ograniczenie do 1 Mbit/s). Cena to 60 złotych w przypadku oferty bez telefonu i 90 złotych z urządzeniem.

Jeśli zaś chodzi o zasady nowej oferty rodzinnej, to ma się ona charakteryzować przede wszystkim elastycznością – klient w każdym momencie będzie mógł dołączyć lub odłączyć dany numer do/od swojego konta abonenckiego. Przy dwóch numerach naliczony zostanie rabat po 10 złotych na każdy z nich, a przy trzech i więcej już po 15 złotych na każdy. Maksymalnie można mieć 10 kart SIM na koncie. Jeśli użytkownik sobie tego zażyczy, może otrzymywać osobną fakturę dla każdego numeru.

Do nowej oferty rodzinnej wlicza się również T‑Mobile – Internet Domowy. Co więcej, będą mogli skorzystać z niej – z zachowaniem rabatów – także aktualni użytkownicy tej usługi. Dołączenie nowych numerów nie spowoduje wydłużenia czasu trwania umowy na internet.

Zasada naliczania rabatów – przykład (fot. T-Mobile)

T-Mobile pomyślał także o obecnych użytkownikach abonamentowych usług głosowych i umożliwi im migrację do oferty rodzinnej nawet w trakcie trwania obecnej umowy. Opcja ta ma być dostępna od połowy września u konsultantów Biura Obsługi Abonenta oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Sprzedaż nowej oferty rozpocznie się natomiast już 30 sierpnia 2018 roku.

I teraz najważniejsze pytanie: kto Waszym zdaniem przygotował lepszą ofertę? Play czy T-Mobile? Moim zdaniem nie sposób stwierdzić tego obiektywnie, ponieważ Fioletowy ma niższe ceny przy pięciu (i więcej numerach), ale u Magentowego jako numer liczy się także internet domowy, więc ocenić musi każdy sam, już subiektywnie, według swoich potrzeb.

Nowa oferta Play dla klientów indywidualnych nazywa się Pokolenia. Jest dość ciekawa

Źródło: T-Mobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona