Która sieć jest najlepsza? Według P3 Communication to T-Mobile piastuje pozycję lidera. Znowu | Tabletowo.pl

Która sieć jest najlepsza? Według P3 Communication to T-Mobile piastuje pozycję lidera. Znowu

Dołącz do dyskusji 0

Często w komentarzach spieracie się, która sieć jest najlepsza. Wydawałoby się, że nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy kieruje się własnymi kryteriami i preferencjami. Istnieje jednak coś takiego, jak ranking Best in test i najnowszą edycję wygrał T-Mobile. To nie pierwszy raz, kiedy Różowy okrzyknięty został „najlepszą siecią”.

T-Mobile już czwarty raz z rzędu piastuje pozycję lidera w rankingu jakości sieci i tym samym może pochwalić się certyfikatem Best in test. W tegorocznej odsłonie operator zdobył aż 876 punktów na 1000 możliwych. Jest to nie tylko najlepszy wynik na tle pozostałych telekomów, ale jednocześnie też rekordowy w historii realizowanych przez P3 Communication badań w Polsce. W porównaniu z rokiem poprzednim, Różowy poprawił swój wynik o 46 punktów.

T-Mobile przy okazji podzielił się informacją, jak oceniono pozostałych operatorów. Drugi w kolejności dostał 841 punktów, a trzeci 757 punktów. Ostatni, czwarty, ma sporo powodów do wstydu, ponieważ uzyskał jedynie 630 punktów. Nie wiemy jednak, który wynik należy do którego telekomu – możemy się tylko domyślać. Jakieś sugestie? ;)

fot. T-Mobile

W trakcie badań, największy nacisk kładziono na dwie kwestie: jakość połączeń głosowych oraz transmisję danych. W pierwszym przypadku kierowano się standardem metody POLQA oraz brano pod uwagę procent zerwanych połączeń, a także skuteczność i czas zestawienia połączeń. W drugim z kolei realizowano kilka scenariuszy: ściąganie i wysyłanie danych (plik o wadze – odpowiednio – 3 MB i 1 MB), wyświetlanie stron statycznych, HTTP i HTTPS (m.in. Allegro, Fakt, Interia, WP) oraz odtwarzanie filmów w serwisie YouTube.

P3 Communication na potrzeby badania Best in test wykorzystuje samochody pomiarowe, które wykonują jednocześnie dla wszystkich sieci próbne połączenia głosowe i realizują scenariusze z wykorzystaniem transmisji danych. Tzw. drive testy objęły swoim zasięgiem 16 dużych miast, 34 miejscowości oraz łączącą je sieć drogową. W czasie 21 dni pomiarowych wykonano ponad 9000 połączeń głosowych i ponad 2600 zdarzeń transmisji danych na każdego z operatorów.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona