Szybszy TouchPad z pamięcią 64GB pojawi się w sierpniu?

Reklama

Według fragmentu prezentacji firmy Hewlett-Packard traktującej o przyszłości systemu webOS, w sierpniu tego roku zaprezentowany zostanie ulepszony tablet TouchPad.

Nowa generacja urządzenia będzie wyposażona w białą błyszczącą obudowę, szybszy procesor, 64GB pamięci wewnętrznej oraz obsługę sieci HSPA+, czyli 4G.

Sprzedaż aktualnej wersji TouchPada, z pamięcią 16GB i 32GB, kilka dni temu rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. W ciągu kilku dni tablet został zrecenzowany na większości największych portalach zajmujących się technologią. Co ciekawe, opinie na jego temat są podzielone: niektórzy zarzucają TouchPadowi, że jest powolny, zawiesza się i brakuje mu optymalizacji, inni natomiast wychwalają system webOS 3.0 i dostrzegają ogromny potencjał w urządzeniu firmy Hewlett-Packard.

Niestety, nie możemy wyrobić sobie własnego zdania na temat TouchPada, ponieważ polski oddział HP poinformował nas, że tablet nie trafi do naszego kraju w tym roku. Wielka szkoda…

Przypomnijmy specyfikację pierwszego tabletu HP. To urządzenie o 9.7-calowym ekranie 1024 x 768 pikseli wyposażono w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon APQ8060 1.2GHz, 1GB RAM, kamerę do wideorozmów o rozdzielczości 1.3MP, głośniki stereo, żyroskop, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 2.1 z EDR, baterię 6300 mAh oraz system opracyjny webOS 3.0.

źródło