Ciekawa, mała-wielka zmiana w Kontaktach Google

W powietrzu czuć już konferencję Google I/O, która odbędzie się w pierwszych dniach maja. Firma z Mountain View nie nabrała jednak wody w usta, a wciąż aktualizuje swoje usługi. Tym razem padło na Kontakty, które doczekały się „małej-wielkiej” zmiany.

W starej wersji Kontaktów brakowało czegoś, co możemy sobie określić jako szybkie menu dodawania kontaktów. Chodzi o funkcję, którą świetnie mogę Wam zobrazować na przykładzie WhatsAppa. Jeśli klikniecie na przycisk „dodaj”, wywołacie wtedy nowy interfejs użytkownika, który zajmuje jakieś 60% ekranu. Można tam szybko dodać kontakt lub przeszukać naszą bazę już zgromadzonych kontaktów. Jest to użyteczne narzędzie.

Reklama

Wiemy, kiedy odbędzie się konferencja Google I/O 2019! Pierwszego dnia dowiemy się czegoś na temat Androida Q

Google najwyraźniej dostrzegło potencjał tego rozwiązania i postanowiło – w relatywnie podobnej wersji – zaadoptować je na swój użytek. Oprogramowanie, które oferuje tę nowość, to aplikacja Google Contacts w wersji 3.57. Aktualizacja daje możliwość dynamicznego dodawania, edytowania oraz przeszukiwania naszej listy zapisanych kontaktów. Jeśli korzystacie z urządzenia z czystym Androidem, jak choćby z Motoroli Moto One, powinniście docenić komfort tego narzędzia.

Fot za: 9to5Google

Nie twierdzę, że jest ono najlepsze na rynku, bowiem – w mojej subiektywnej opinii – Huawei oraz Samsung poradziły sobie również całkiem dobrze, ale aplikacja Kontakty od długiego czasu trzyma bardzo wysoki poziom. Serwis źródłowy spekuluje, że – w chwili obecnej – zasięg dostępności aktualizacji jest ograniczony. Nie bądźcie więc zdziwieni, jeśli jeszcze nie możecie cieszyć się tą funkcją. Google najwyraźniej sprawdza wszystko na tip top, aby później nie musieć kłopotać się z wydawaniem kolejnego uaktualnienia.

źródło: 9to5Google