Google I/O 2018

Wiemy, kiedy odbędzie się konferencja Google I/O 2019! Pierwszego dnia dowiemy się czegoś na temat Androida Q

Koncern z Mountain View co roku organizuje konferencję Google I/O. I chociaż jest to wydarzenie dedykowane przede wszystkim deweloperom, to podczas niego producent zdradza tak dużo interesujących informacji na temat swoich produktów, że nie sposób przejść obok niego obojętnie, nawet przeciętnemu użytkownikowi. Właśnie poznaliśmy termin tegorocznej odsłony.

Koncern z Mountain View znany jest z tego, że nie podaje po prostu daty zbliżającego się Google I/O. Zamiast tego przygotowuje łamigłówkę, po rozwiązaniu której można się dowiedzieć, kiedy odbędzie się tegoroczna edycja wydarzenia. Nie inaczej było w tym przypadku.

Reklama

Na koncie Google Developers‏ na Twitterze kilka godzin temu opublikowano grafikę z tekstem wraz z adnotacją „#io19 is on the horizon…”:

Większość osób po przeczytaniu powyższego tekstu zapewne nie byłaby w stanie rozszyfrować daty Google I/O 2019. Till Kottmann‏, deweloper od  Lawnchair Launcher, tego jednak dokonał i dzięki niemu wiemy, że tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w dniach 7-9 maja 2019 roku w Shoreline Amphitheatre w Mountain View w Kalifornii.

Till Kottmann‏ przy okazji odkrył testowe konto Google @internaltest189, jednak zostało ono już skasowane. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to prawdopodobnie nie jest przypadek i dziwny zbieg okoliczności.

Co zobaczymy na Google I/O 2019?

Możemy być pewni, że na tegorocznej edycji konferencji Google zdradzi pierwsze informacje na temat Androida Q i ogłosi start beta testów dla uprawnionych urządzeń. Koncern z Mountain View zapewne zaprezentuje również nowe umiejętności Asystenta Google oraz funkcje w jego aplikacjach, ponieważ robi to co roku i stało się to swego rodzaju tradycją.

Nowości sprzętowych raczej nie ma się natomiast co spodziewać, ponieważ do ich prezentacji Google zwykle organizuje osobne wydarzenie na jesień. Chyba, że Amerykanie podczas Google I/O 2019 zdradzą pierwsze informacje na temat swoich smartwatchy, których pojawienie się na rynku po transakcji z Fossilem stało się bardzo prawdopodobne.

Fossil sprzeda Google „wybraną część swojej technologii” i część załogi z działu R&D za 40 milionów dolarów

Źródło: @deletescape