Nareszcie w Xiaomi ktoś pomyślał – szuflada z aplikacjami trafi do nakładki MIUI

Nakładka systemowa MIUI od Xiaomi jest jedną z nielicznych na rynku, która nie oferuje użytkownikowi wyboru, czy chce on wyświetlać ikony aplikacji jako przewijalną listę, czy też w postaci  porozrzucanych po wszystkich dostępnych ekranach. To ma się jednak zmienić.

Ta – wydawałoby się – nieznaczna modyfikacja prawdopodobnie zostanie wprowadzona z powodu dobrze przyjętego launchera obecnego w Pocophone F1. POCO posłużyło się w tym modelu małą wariacją na temat nakładki MIUI, która w gruncie rzeczy jest dokładnie tym, co klasyczne MIUI Xiaomi, tylko z szufladą aplikacji i skrótami do najczęściej wywoływanych funkcji, pojawiającymi się po dłuższym przyciśnięciu danej ikony.

Reklama

Identyczne opcje pojawiły się w nowej testowej wersji MIUI o numerze 4.10.6.1025-06141703. Kompilacja ta wprowadza przycisk app drawera na głównym ekranie. Nie działa żaden gest, którym można by się posłużyć zamiast używania tego przycisku, ale całkiem możliwe, że taka funkcja pojawi się w którejś z późniejszych iteracji testowej wersji nowego MIUI. Niewykluczone też, że chętni będą mogli wypróbować nowy sposób przeglądania aplikacji w którejś z przyszłych edycji beta nakładki Xiaomi.

To dobre wieści dla osób, które dotąd rezygnowały ze smartfonów Xiaomi (tych niedostępnych w programie Android One) z powodu specyficznej nakładki systemowej. Inni, chcąc za wszelką cenę używać szuflady z aplikacjami, instalowali launchery dostępne w sklepie Google Play. Teraz producent najwyraźniej chce zadowolić wszystkich. Jak dla mnie – będzie to zmiana na plus.

Xiaomi zapowiada koniec programu MIUI Global Beta

źródło: xda developers przez GSMarena