Szkło szafirowe vs Gorilla Glass – co zobaczymy w iPhone 6?

Szkło szafirowe czy Gorilla Glass? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi już od dłuższego czasu i tym razem również nie odpowiem Wam na nie jednoznacznie. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy, jednak dyskusja na ten temat na nowo ożywa wraz ze zbliżającą się premierą iPhone 6. Moim zdaniem samo urządzenie jest bardzo potrzebne Apple, ale czy rzeczywiście szkło szafirowe byłoby dobrym wyjściem?

Najpierw zobaczcie dwa filmy przygotowane na kanale uBreakiFixCo:


Widać na nich, że szkło szafirowe jest dużo wytrzymalsze na zadrapania niż Gorilla Glass. Pod tym względem jest rzeczywiście fenomenalne i pewnie wszyscy fani Apple chcieliby je mieć w iPhone 6. Jednak oprócz tego ważne jest też, jak sprawdzać się będzie takie szkło, gdy telefon nam upadnie. Tutaj już jak pokazują powyższe filmiki szkło szafirowe nie radziło sobie tak znakomicie.

Czy jednak iPhone 6 będzie mieć szkło szafirowe? Na to pytanie wyjątkowo ciężko odpowiedzieć. Moim zdaniem tak, ale będzie to głównie zagrywka marketingowa i kolejny punkt, w którym Apple będzie mogło pokazać „wyższość” nad urządzeniami z Androidem. Czy jednak będzie to dobry wybór sami zdecydujcie.

Na koniec podrzucam Wam jeszcze materiał promocyjny smartfona, który również jest wyposażony w szkło szafirowe.

http://youtu.be/g_7tVP5YHt0