Szklane plecki są, to i indukcyjne ładowanie będzie – filmy z nowymi iPhone’ami i inne plotki | Tabletowo.pl

Szklane plecki są, to i indukcyjne ładowanie będzie – filmy z nowymi iPhone’ami i inne plotki

Dołącz do dyskusji 0

O nowym iPhonie 8 wiemy dużo i niedużo jednocześnie. Od początku roku stale, z niesłabnącą cyklicznością, wyciekają dane, jego prawdopodobna specyfikacja i wygląd. W ostatnim tygodniu, nie było chyba dnia, żeby nie pojawił się jakiś nowy news okraszony porcją zdjęć lub filmów.

iPhone 8

Nowy model ma być podobno oferowany w jedynie w klasycznych kolorach: czarnym, srebrnym i złotym z ceramiczną obudową. Zauważalny jest brak koloru różowego. Na jednym z filmów przedstawiono makietę urządzenia w kolorze czarnym – nie różni się zbytnio od tego co widzieliśmy już w kwietniu.  Można na niej zauważyć szklany front i tył urządzenia oraz nowe, pionowe ułożenie kamer aparatu, o czym wiadomo już od dłuższego czasu.

Sporych zmian może się doczekać zastosowana kamera, ale nie jest to większa niespodzianka, gdyż każdy nowy iPhone otrzymywał upgrade tego podzespołu. Umożliwić ma ona rejestrowanie materiału wideo w trybie slow motion w 1080p i 240 kl/s., co w odniesieniu do konkurencji będzie sporym postępem. Najnowsze flagowce Sony Xperia mają tryb Super Slow Motion, ale przy rozdzielczości FullHD nagrywają tylko w 120 kl/s.

Urządzenie umożliwi również przechwytywanie zdjęć w formacie Modern HDR, przez co fotki będą jaśniejsze, przynajmniej na ekranie telefonu, w najnowszych telewizorach i w kolejnym AppleTV.

Czujniki

W najnowszym flagowcu Apple prawdopodobnie pożegnamy się z TouchID. Wedle ostatnich doniesień, o czym spekulowano nieoficjalnie wcześniej,  FaceID, czyli czujnik biometryczny, skanujący twarz, zastąpi TouchID. Inżynierom nie udało się na czas zaimplementować go  bezpośrednio pod ekranem. Jest też raczej mało prawdopodobne by znalazł się on w przycisku bocznym (włączania urządzenia) lub na jego tyle – jak w Samsung Galaxy S8.

FaceID ma umożliwić nie tylko odblokowanie telefonu ale zaoferuje dokonywanie płatności zbliżeniowych ApplePay. Plusem nowego rozwiązania ma być udostępnienie odpowiedniego API dla programistów, którzy będą mogli korzystać z tego rozwiązania w swoich appkach.

Znając jednak konserwatyzm banków i raczej umiarkowane podejście do nowości, implementacja tej technologii może trwać długimi miesiącami jeśli nie latami. Pamiętamy, że nawet w polskich, otwartych na nowinki instytucjach finansowych, stosowanie TouchID, jako hasła do aplikacji, pojawiło się po około roku od prezentacji czytnika. W przypadku wystąpienia problemów (czego należy się spodziewać), czas wdrożenia może się jeszcze bardziej wydłużyć. Niestety wróży to powrót do stosowania zwykłego numerycznego hasła, w miejsce usuniętego czytnika linii papilarnych.

Wedle przecieków system FaceID ma być jednak szybszy i bezpieczniejszy niż TouchID. Umożliwi odblokowanie iPhone od kilku do 100 milisekund, i przechwyci więcej danych niż skaner linii papilarnych.

iPhone 7S

Wedle ostatnich plotek i przecieków nowy-stary (odgrzewany) model iPhone 7S będzie również wykonany w kolorach srebrnym, złotym i czarnym. Tył z przodem połączony będzie metalową błyszczącą ramką. Najnowsze modele, podobnie jak iPhone 8, mają mieć obudowę wykonaną ze szkła, dzięki której będzie można naładować telefon indukcyjnie. Na przodzie prawdopodobnie zastosowany zostanie ekran AMOLED od Samsunga. Zastosowanie szkła umożliwi również likwidację fug antenowych, szpecących dotychczasowe iPhone z linii 6, 7. Modele 7S będą nadal zawierać przycisk TouchID, przy pomocy, którego możliwe będzie zalogowanie się odciskiem palca do telefonu i autoryzację płatności zbliżeniowych.

Fotografia z nagłówka: 9to5mac

Źródła: macrumors, 9to5mac

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona