Szczegółowe rendery nowego flagowca LG

Codziennie ktoś lub coś przypomina nam, że już za niecały miesiąc, w drugiej połowie lutego, zobaczymy kilka bardzo ważnych nowości – Samsunga Galaxy S7, Xiaomi Mi 5 oraz flagowca LG. Co do tego ostatniego sprawa nieco się ostatnio skomplikowała, ponieważ polski oddział producenta zasugerował nam, że na targach MWC nie zadebiutuje G5, a przedstawiciel zupełnie nowej, high-endowej linii.

Plotki na jego temat pojawiały się już od dłuższego czasu. Myśleliśmy, że mowa w nich o następcy G4, mimo że szczególnie pod względem designu drastycznie różnił się od swojego poprzednika. Jednak z biegiem czasu takie posunięcie zaczęło wydawać się całkiem prawdopodobne, zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie, że Samsung kiedyś zdecydował się na rewolucję w kwestii wyglądu swojego flagowca i że wyszło mu to na dobre.

Serwis Techconfiguratons pokusił się o stworzenie szczegółowych renderów, opierając się na licznych, wcześniejszych przeciekach. Trzeba przyznać, że wyszło im to całkiem nieźle, dzięki czemu (chyba) po raz pierwszy możemy dokładnie sobie wyobrazić, jaki smartfon szykuje LG. Przede wszystkim wyróżnia się tu całkowicie metalowa obudowa i „złamanie” wypracowanej przez lata koncepcji – chodzi oczywiście o usunięcie klawiszy głośności z tylnego panelu, gdzie znalazły się dwa obiektywy aparatu oraz okrągły czytnik linii papilarnych.

Na dolnej krawędzi umieszczono głośnik, mikrofon i port USB Typu C, na górnej Mini Jack 3,5 mm, drugi mikrofon i port podczerwieni, na lewej klawisze głośności, zaś na prawej szufladkę na kartę SIM oraz microSD.

Portal źródłowy podał również przypuszczalną specyfikację techniczną, która – jak zawsze w takich przypadkach – częściowo pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami, zaś po części zupełnie się z nimi rozmija. Parametry flagowca LG mają się prezentować następująco:

  • 5,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560),
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820,
  • układ graficzny Adreno 530,
  • 4 GB RAM,
  • aparaty na tyle 16 Mpix + 8 Mpix z nagrywaniem 4K,
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • wymiary: 149,4×73,9×8,2 mm.

LG zapowiedziało swoją konferencję na 21 lutego – wtedy też okaże się oficjalnie, jakiego flagowca przygotowano i kto w tym całym chaosie informacyjnym miał rację.

Źródło: techconfigurations