Ważne

LG G5 bez przycisków z tyłu obudowy? To bardzo możliwe

Do premiery LG G5 został jeszcze ponad miesiąc. Wiemy już, że ma to być urządzenie ze świetnymi podzespołami i lepiej wykonaną obudową. Dziś pojawiła się grafika, która przedstawia jak smartfon może faktycznie wyglądać.

Największe zmiany względem LG G4 można dostrzec z tyłu obudowy. Według plotek zagości tam skaner linii papilarnych, jednak bez klawiszy głośności. Jest to dla mnie dość niezrozumiały krok – LG przyzwyczaił nas już do takiej lokalizacji przycisków. Być może producent stwierdził, że nie jest to jednak taki dobry pomysł, biorąc pod uwagę chociażby stosunkowo małą ilość sprzedanych w ostatnim czasie urządzeń…

lg-g4-nowe-zdjęcia-07

LG G4

Klawisze głośności zostaną umieszczone na lewej krawędzi urządzenia. Na grafice nie widać jednak włącznika, co może oznaczać, że będzie zintegrowany ze skanerem linii papilarnych. Nad nim znajdziemy aparat główny (prawdopodobnie o matrycy 16 Mpix) z podwójną diodą LED i laserowym autofokusem.

lg-g5

wcześniejsze zdjęcie rzekomo przedstawiające LG G5

Oprócz tego od góry znajdziemy mikrofon, port podczerwieni i gniazdo słuchawkowe, od dołu natomiast głośnik, złącze USB typu C oraz drugi mikrofon. Obudowa będzie miała wymiary 149,4 x 73,9 x 8,2 mm, co oznaczałoby, że 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli będzie zajmował bardzo dużą powierzchnię frontowego panelu, nie zostawiając przy tym zbyt szerokich ramek.

Co do specyfikacji, LG G5 będzie oferował najprawdopodobniej procesor Qualcomm Snapdragon 820 wraz z 3GB pamięci RAM. Jego premiera będzie miała 21 lutego podczas targów MWC 2016.

Źródło: phonearena

Komentarze

 • avi

  Słabo, LG G3 wziąłem właśnie ze względu na przyciski z tyłu. Liczyłem, że LG G5 będzie opcją na przyszłość, jednak w takim razie prawdopodobnie odpada ich atut.

 • Heliox

  Przyciski z tyłu obudowy to znak rozpoznawczy LG. Moim zdaniem bezsensu jest zrezygnowanie z czegoś co na pierwszy rzut oka pozwala skojarzyć telefon z daną firmą…

 • Fedurrr

  Sam sobie chwałę regulacje głośności nie odkrywając palców z pleców np przy rozmowie. Do tego robienie zdjęcia tylni klawiszem głównym aparatem jest dość wygodne, nie używam przedniej kamery wcale.
  Wyłącznikiem można zakonczyc rozmowę, tez spoko nie trzeba na ekran palcem machać.
  Na lg g5 mnie nie stać póki co ale g4 to opcja na przyszłość i tylnie klawisze gwarantowane.

 • Sławek

  Dla mnie przyciski z tyłu to zaprzeczenie ergonomii. Mam G2 mini. W uchwycie rowerowym czy w aucie – tylko przeszkadzają. Skreślam telefony LG które mają przyciski z tyłu. Także jak dla mnie – dobry krok.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona