System76 właśnie wypuściło nową wersję Pop!_OS – 18.10

W ostatnich tygodniach wiele systemów bazujących na Linuksie zostało zaktualizowanych do nowszej wersji, między innymi Elementary OS, na które zamierzam się wkrótce przesiąść oraz Ubuntu 18.10 Cuttlefish (z którym swoją przygodę skończyłem po około 2 godzinach testowania). Do tego grona dołącza również system od firmy System76, czyli Pop!_OS.

Jeśli czytacie Tabletowo od minimum maja tego roku, to zapewne pamiętacie, że kilka miesięcy temu opublikowałem wrażenia z użytkowania jednej z dystrybucji Linuksa. Był to właśnie Pop!_OS. System ten oceniłem bardzo dobrze. Zwróciłem uwagę na sporo szybsze działanie w porównaniu do Ubuntu 18.04 oraz piękny interfejs wraz z autorską paczką ikon i motywem. Dodałem tam również, że Pop!_OS dołącza do grona moich ulubionych dystrybucji i chętnie będę obserwował rozwój projektu. Tak się właśnie składa, że System76 – firma odpowiedzialna za stworzenie tego systemu – wydała właśnie jego nową wersję.

Reklama

Nowy Pop!_OS został oznaczony numerem 18.10, czyli dokładnie takim samym, jak najnowsza wersja Ubuntu. W tej aktualizacji skupiono się głównie na optymalizacji systemu. Przede wszystkim zaktualizowano jądro, środowisko graficzne GNOME oraz lekko zmodyfikowano motyw graficzny.

Pop!_Shop otrzymał o wiele lepszą optymalizację – od teraz podglądy aplikacji mają wczytywać się o wiele szybciej, a sama aplikacja ma się nie zawieszać. Zaktualizowano również CUDA oraz TensorFlow. Naprawiono też wiele elementów w instalatorze systemu.

Jak możecie zauważyć, Pop!_OS całkiem dobrze się rozwija i staje się coraz lepszym systemem. Co prawda zdecydowałem się na zainstalowanie na laptopie Elementary OS, jednak może chwilę przed tym działaniem przetestuję Pop!_OS i spróbuję się przekonać do GNOME.

POLECAMY RÓWNIEŻ

https://www.tabletowo.pl/2018/05/22/linux-pop_os-wrazenia/

Źródło: Blog System76