System iOS 12.1 przyniesie nowe emotikony. Czy Apple nie ma nic ciekawszego do roboty? | Tabletowo.pl

System iOS 12.1 przyniesie nowe emotikony. Czy Apple nie ma nic ciekawszego do roboty?

Dołącz do dyskusji 0

Aktualizacje systemowe – nie ważne, czy w przypadku Androida, iOS, czy Windowsa – są bardzo wyczekiwane przez użytkowników i często przynoszą naszym urządzeniom wiele przydatnych, nowych funkcji oraz optymalizację pracy. Nie inaczej jest z iOS 12. System na dobre zadomowił się już na pokładzie sprzętów od Apple. Na stronie producenta pojawiły się natomiast pierwsze zapowiedzi dotyczące iOS 12.1. Jedną z większych nowości mają być nowe… emotikony.

Kolejna aktualizacja systemu mobilnego od Apple przynieść ma jego użytkownikom blisko 70 nowych emotikonek, których zadaniem będzie wspomaganie wyrażania naszego nastroju w konwersacjach. Co ciekawe, dostępne będą one również w nadchodzących aktualizacjach macOS oraz watchOS. Z jednej strony jest to pozytywna wiadomość – w końcu emotek w swoich wirtualnych rozmowach używa wielu z nas. Z drugiej jednak – czy Apple naprawdę nie ma nic ciekawszego do roboty? Dobiegły nas przecież informacje o problemach z prawidłowym przebiegiem procesu ładowania w iOS 12. Miejmy nadzieję, że to właśnie ową kwestią Apple zajmie się w pierwszej kolejności.

Nowe znaki emoji są tworzone na podstawie zatwierdzonych znaków w Unicode 11.0. Co ciekawe, Apple współpracuje z konsorcjum Unicode, aby dodać więcej emotikonów o tematyce związanej z niepełnosprawnością do klawiatury w oparciu o standard Unicode 12.0, który ma zostać udostępniony w 2019 roku.

iOS 12 – pierwsze wrażenia i krótki przegląd funkcji

Być może się starzeję i w wielu kwestiach nie nadążam za rynkowymi trendami, jednak osobiście trudno mi znaleźć zastosowanie w prowadzonych przeze mnie konwersacjach dla większości nowych emotek od Apple. Z pewnością są jednak wśród nas osoby, które nowości te bardzo ucieszą. Pozostaje im więc czekać na dzień, w którym udostępniony zostanie iOS w wersji 12.1, lub zapisanie się do beta testów tego oprogramowania.

Źródło: Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona