Największym plusem Microsoft Surface Pro 8 będzie to, że trafi do niego modem LTE

Microsoft od początku przedstawiał urządzenia Surface Pro jako sprzęty wysoce mobilne. Bywało, że do tego wizerunku brakowało im modemu LTE. Na szczęście przynajmniej niektóre wersje Surface Pro 8 będą w niego wyposażone.

Surface Pro 8 w opcji z LTE

Rzecz jasna, Microsoft nie uczyni z modemu LTE elementu niezbywalnego w każdej z wersji Surface Pro 8. Jednak wiarygodne źródła wskazują, że przynajmniej jedna z opcji wyposażenia nowego tabletu z Redmond będzie wyposażona w łączność z sieciami komórkowymi.

Microsoft Surface Pro 7

W Korei Południowej Microsoft zdążył już wypełnić odpowiednie dokumenty dotyczące pozwoleń na rozpoczęcie sprzedaży tabletu z modemem LTE. Nie ma możliwości, by chodziło o inne urządzenie niż Surface Pro 8. Już kilka miesięcy temu przewidywano, że jego premiera nastąpi na początku 2021 roku. Najwyraźniej czas oficjalnej prezentacji mocno się przybliżył, skoro Microsoft dopełnia formalności u regulatorów.

Z raportu wynika, że w modem LTE wyposażone będą wyłącznie wersje z procesorami Intel Core i5 oraz Core i7. Podstawowy wariant z Intel Core i3 nie będzie mógł z niego korzystać.

Wygląd raczej bez zmian

Choć bazujemy na razie wyłącznie na kiepskiej jakości zdjęciach, wszystko wskazuje na to, że Microsoft ponownie skupi się na odświeżeniu wnętrza Surface Pro, a nie na jego powierzchowności. Wygląd najwyraźniej pozostanie niezmieniony.

Surface Pro X – jedyny powiew świeżości w designie tabletów Microsoftu od lat

Ósma generacja tej udanej hybrydy będzie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala, a więc takiej samej jak w Surface Pro 7. Oprócz tego, pewnym jest, że Surface Pro 8 zyska nowy procesor Intela generacji Tiger Lake, grafikę Iris Xe, a najwyższe wersje pamięciowe będą sprzedawane z 32 GB RAM i dyskiem SSD o pojemności 1 TB. Obecnie najmocniejsze warianty SP7 mają maksymalnie 16 GB RAM.

Osobiście zawsze wyczekuję premier nowych tabletów Microsoftu. Surface’y Pro mają w sobie coś, czego brakuje innym hybrydom, choć wizualnie utkwiły gdzieś w roku 2015.