Surface Phone? Niewykluczone, ale nie w takiej formie, jak sobie to wyobrażamy 18

Surface Phone? Niewykluczone, ale nie w takiej formie, jak sobie to wyobrażamy

Mimo serii całkiem interesujących produktów, które w ciągu ostatnich miesięcy zaprezentował Microsoft, obejmującej Surface Studio i Surface Book, gigant z Redmond przejmująco milczy na temat Surface Phone’a – topowego smartfonu z systemem Windows 10 Mobile. Co o nim mówi prezes Microsoftu?

W niedawnym wywiadzie w podcaście Marketplace’s Make Me Smart, prezes Microsoftu, Satya Nadella, omawiał inicjatywy edukacyjne firmy, kwestie prywatności danych i ocierał się w swoich wypowiedziach o science-fiction. Powiedział też, że Microsoft szuka nowych pomysłów.

Czy będziemy jeszcze kiedyś produkować telefony? Jestem pewien, że tak. Jednak nie będą one wyglądać tak, jak te, których używamy dzisiaj.
– Satya Nadella, CEO Microsoftu

W wywiadzie Nadella wspomniał również, że obecnie kwestie sprzętowe są dla firmy drugorzędne. Priorytetem jest równorzędna konkurencja z iOS-em i Androidem na rynku systemów operacyjnych. Nie znaczy to, że Microsoft całkowicie odpuszcza sobie hardware. „Dobrym przykładem jest to, co udało nam się osiągnąć z linią Surface. Nikt wcześniej nie podchodził poważnie do segmentu 2-w-1, podczas gdy my właściwie stworzyliśmy tę kategorię urządzeń. Uczyniliśmy z niej coś, co do tej pory jest powszechnie wykorzystywane – i to jest właśnie to, co chcielibyśmy robić.” – wyjaśnia Satya Nadella.

Linia Surface od Microsoftu ma już kilku swoich przedstawicieli. Niezależnie od tego, czy jest to Surface Studio, czy nowozaprezentowany Surface Laptop z Windows 10 S, jasne jest, że firma próbuje pokazać się z dobrej strony i odkrywać nowe karty. Plany wydania Surface Phone’a zostały jednak przesunięte w bliżej nieokreśloną przyszłość. I z tego, co zasugerował Nadella wynika, że dość odległą – gdyż miałoby to być urządzenie reprezentujące odmienny, jeszcze nie odkryty rodzaj smartfonu.

Czyżby gigant z Mountain View czekał na kolejną rewolucję w projektowaniu sprzętów służących komunikacji? A może sam chciałby być jej autorem? Być może obie odpowiedzi są poprawne. Jedno jest pewne: super-flagowiec Microsoftu nie pojawi się w bliskiej przyszłości. Czekając na Godota, jakim (nie) okazał się Surface Phone, można już się mocno znudzić.

 

źródło: marketplace.org przez Gadgets360